Dereköylü Balıkçılar Sorunlarının Çözülmesini İstiyor

Samsun Sahil Güvenlik Komutanlığı görevlileri Dereköy Balıkçı Barınağı’nda bilgilendirme toplantısı yaptı.Dereköylü balıkçılarla bir araya gelen Samsun Sahil Güvenlik Komutanlığı görevlileri yeni çıkan yönetmenliklerle ilgili...

Dereköylü Balıkçılar Sorunlarının Çözülmesini İstiyor
Samsun Sahil Güvenlik Komutanlığı görevlileri Dereköy Balıkçı Barınağı’nda bilgilendirme toplantısı yaptı.
Dereköylü balıkçılarla bir araya gelen Samsun Sahil Güvenlik Komutanlığı görevlileri yeni çıkan yönetmenliklerle ilgili balıkçıları bilgilendirdi. Balıkçıların sorunlarını dinleyen yetkililer uyuması gereken yasaklar konusunda onları uyardı. Balıkçılar ise sorunlarının masada konuşulup kaldığını, bir türlü sorunlara çözüm bulunmadığını söyledi.
Sınırlı Sorumlu Dereköy Balıkçılar Derneği Başkanı Ahmet Çelik, “1 Eylül’de palamutçuların sezonu başlayacak. Bizim Samsun bölgesi özellikle trolle orta suya ağırlıklı Yakakent , Dereköy, Terme bu bölgemiz olduğu gibi trolle orta suya ağırlıklı sezonumuz 15 Eylül’de başlayacak. En büyük sıkıntılarımızdan bir tanesi 1 Eylül’de başlayacak olan palamutcular da dahil atık su dediğimiz tanklarımız için belge isteniyor. Bunun alt yapısı yok, hiçbir limanımızda yok" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327