Dernek üyelerinin çabaları sonuçsuz kaldı

İstanbul Küçükçekmece’de İşçilerin Birliği Derneği üyeleri ile mahalleli arasında çıkan olaylar derneğin mühürlenmesine neden oldu. Derneği boşaltmamak için ısrar eden dernek üyeleri polis tarafından gözaltına alındı.

Dernek üyelerinin çabaları sonuçsuz kaldı

Sefaköy Mahallesi Erkin Sokak’ta bulunan İşçilerin Birliği Derneği üyeleriyle mahalle sakinleri arasında dün akşam kavga çıkmıştı. Olayların büyümesiyle çok sayıda kişi yaralanırken olay yerine gelen Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler sevk edilerek olaylar kontrol altına alınmıştı. Ekipler gece boyunca yaşanabilecek herhangi bir olaya karşı derneğin önünde sıkı güvenlik önlemleri aldı.

DERNEKTE İNCELEME YAPILDI

Bugün içerinde derneğe gelen polis ekipleri, derneğin faaliyet ve evraklarını kontrol için arama yaptı. Yapılan kontrollerde derneğin evraklarında eksik tespit edildi ve dernek kapatılmak istedi. Bu sırada dernekte bulunan kişiler ise derneği boşaltmamak için polis ekiplerine direndi.
Derneğin kapatılmasına tepki gösteren polis ve dernek üyeleri arasında gergin anlar yaşandı. Gerginliğin sürmesi üzerine ekipler, bu kişileri zor kullanarak gözaltına aldı. Müdahale sırasında yaşanan arbede de fenalaşıp bayılan bir kadın ise ambulansla hastaneye kaldırıldı. Gözaltına alınan şüpheliler ise polis otobüsüne bindirilerek emniyet müdürlüğüne götürüldü.

DERNEK BİNASINA MÜHÜR

Yaşanan olayların ardından ekipler derneğin bulunduğu işyerini mühürledi. Karara tepki gösteren ve derneği boşaltmamakta ısrar edince gözaltına alınan şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor. Polis, dün akşamdan beri gerginliğin sürdüğü bölgedeki bekleyişini sürdürüyor.  


Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2014, 08:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327