Derslikler arandı, silahlara el konuldu

Marmaris'te Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kaldığı otel baskınıyla ilgili Çiğli 2. Ana Jet Üssü Komutanlığı'ndaki MAK timlerinin eğitim gördüğü derslikler didik didik edildi. Aralarında 10 ağır makineli tüfek, tabancalar, miğferlerin de bulunduğu silah ve teçhizat inceleniyor. Üzerinde kan lekesi olan sırt çantası ve silahın Deniz Kurmay Yüzbaşı Haldun Gülmez'e ait olduğu tahmin ediliyor.

Derslikler arandı, silahlara el konuldu
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kanlı darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ayrılmasının ardından Marmaris'te gerçekleşen otel baskını araştırılıyor.


İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, gözaltına alınan bazı askerlerin ifadeleri sonucu Çiğli 2. Ana Jet Üs Komutanlığı'nda konuşlu MAK timlerinin eğitim gördüğü dersliklerde arama yapılmasını istedi.

Polisin MAK dersliklerindeki araması savcı nezaretinde gerçekleşti.

Dersliklerde bulunan 10 ağır makineli silah ve mühimmatına, tabancalara, miğferlere, hücum yeleklerine, sırt çanlarına ve askeri malzemelere el konuldu.

Aramada saldırıda yaralanan, İzmir'deki hastanede tedavisi süren Deniz Kurmay Yüzbaşı Haldun Gülmez'e ait olduğu tahmin edilen, üzerinde kan lekesi olduğu belirlenen sırt çantası ve silah da ele geçirildi.

El konulan malzemelerin otele düzenlenen saldırıda kullanılıp kullanılmadığı kriminal inceleme sonucu ortaya çıkacak. 
Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2016, 09:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327