Destici’den Gündeme İlişkin Açıklamalar

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün yasa dışı dinlemelerle ilgili başlattığı operasyona ilişkin, “Bu operasyonların siyasi olduğunu, psikolojik ve algı operasyonu olduğunu net bir şekilde söyleyeyim. Biz...

Destici’den Gündeme İlişkin Açıklamalar
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün yasa dışı dinlemelerle ilgili başlattığı operasyona ilişkin, “Bu operasyonların siyasi olduğunu, psikolojik ve algı operasyonu olduğunu net bir şekilde söyleyeyim. Biz kime karşı yapılırsa yapılsın haksız, adaletsiz görevden almaların ve bu tür algı operasyonlarının karşısındayız” dedi.
BBP Genel Başkanı Destici, gündemdeki konuları değerlendirmek için düzenlediği basın toplantısında ilk olarak yeni bütçeyle ilgili rakamlara değindi. Destici, “Yeni bütçemizin gider rakamlarının toplamı 473 milyar, gelir rakamları toplamı da 452 milyar. Yani bütçemiz 21 milyar açıkla oluşturulmuş bir bütçe. 420 milyara yakın rakamın vergi geliri olduğunu görüyoruz. Bu vergi gelirleri imalattan, üretimden mi kaynaklanıyor, tüketimden mi kaynaklanıyor?” diye konuştu.
“360 TRİLYON SEÇİM YARDIMI OLARAK VERİLİYOR, BUNU NASIL OLARAK DA SEN ÜÇ PARTİYE VERİYORSUN”
2015 bütçesinden siyasi partilere yapılacak yardımla ilgili Destici, “Siyasi partilere 2015 yılında 180.6 milyon, yani trilyon yardım yapılacak fakat 2015 yılı bir genel seçim yılı olduğu için bunun üç katı para verilecek siyasi partilere. Yani toplam para 542 trilyon. Sadece oyu yüzde 7’inin üzerinde olan partilere hazine yardımı yapılmasını doğru bulmuyoruz, anti demokratik. 360 trilyon seçim yardımı olarak veriliyor. Bunu nasıl olarak da sen üç partiye veriyorsun. Benim isyanım buna. 2015 yılında AK Parti 305 trilyon alacak, Ocak ayında bu para kasasına yatacak. CHP’ye 159 trilyon. MHP’ye de 79 trilyon para yatacak. BBP’ye de bir kuruş yatmayacak. Ne hazine yardımı ne seçim yardımı” ifadelerini kullandı.
Destici, siyasi partilere yardım konusunda haksızlığın giderilmesini isteyerek, AYM’ye seslendi. Tezkereye şartlı olarak ‘evet’ dediklerini de hatırlatan Destci, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin dışarıda operasyon yapmasına ‘evet’ dediklerini fakat yabancı askerlerin Türkiye’de konuşlanmasına ‘hayır’ dediklerini anlattı.
PKK ile çözüm sürecinin yürütülmeyeceğine vurgu yapan Destici, yeni güvenlik paketiyle ilgili de değerlendirme yaptı. 17-25 Aralık operasyonlarına verilen takipsizlik kararını eleştiren Destici, hukuk adamlarına, yargıçlara, hakimlere seslenerek, “Hukukun bağımsızlığını ve tarafsızlığını koruyacak sizsiniz, garanti altına alacak sizsiniz” dedi.
“BİZ KİME KARŞI YAPILIRSA YAPILSIN HAKSIZ, ADALETSİZ GÖREVDEN ALMALARIN VE BU TÜR ALGI OPERASYONLARININ KARŞISINDAYIZ”
Bir gazetecinin Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün yasa dışı dinlemelerle ilgili başlattığı operasyonlarla ilgili sorusu üzerine Destici, şunları söyledi:
“Bu operasyonların siyasi olduğunu, psikolojik ve algı operasyonu olduğunu net bir şekilde söyleyeyim. Burada eski istihbarat daire başkanının ve bu tür operasyonlarla karşılaşan emniyet müdürlerimizin söylediği net cümleler var. Biz kime karşı yapılırsa yapılsın haksız, adaletsiz görevden almaların ve bu tür algı operasyonlarının karşısındayız. Ben bu haksızlığın, adaletsizliğin elbet boşa çıkacağını düşünüyorum. Bir suç varsa elbette ki bu araştırılsın soruşturulsun, kim yasa dışı dinleme yapmışsa elbette ki bunun bedelini ödesin. Hukukun dışına çıkmışsa elbette ki bunun bedelini ödesin ama çıkmamış da sırf siyasi olarak bir algı, bir psikolojik olarak yapılıyorsa buna da karşı durmak hepimizin insani ve vicdani vazifesidir.”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327