Dezavantajlı Gençlere Kurs İmkani

Manisa Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle sosyo ekonomik durumu kötü olan gençlere fırsat eşitliği oluşturmak ve gelişimlerine destek olmak üzere kurslar açılacak. Hazırlanan protokol...

Dezavantajlı Gençlere Kurs İmkani
Manisa Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle sosyo ekonomik durumu kötü olan gençlere fırsat eşitliği oluşturmak ve gelişimlerine destek olmak üzere kurslar açılacak. Hazırlanan protokol Manisa Valisi Erdoğan Bektaş’ın makamında iki kurum müdürünün de katılımıyla imzalandı.
Manisa Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy ile Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürü Savaş Duman arasında iki kurum arasında gençlere yönelik kurslar için işbirliğini öngören protokol Manisa Valisi Erdoğan Bektaş’ın makamında imzalandı.
Protokol öncesi protokolün kapsamı hakkında bir açıklama yapan Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürü Savaş Duman, “Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz arasında gençlere yönelik yapılacak olan ücretsiz eğitim kurslarıyla ilgili bir protokol imzalayacağız. Bu kurslar bizim sportif faaliyetlerimiz dışında model olarak bakanlığımızın bize sunduğu ahşap boyama, gitar, bağlama kursu, el becerileri, ebru sanatı gibi aktiviteleri içerecek. Milli eğitimdeki bu alanda kendilerini yetiştirmiş hocalarımızın bize katılmalarını sağlayacak kursları Milli Eğitim Müdürlüğümüzden talep ediyoruz. Bu konuda da sağolsun Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa Altınsoy bize bu zamana kadar her konuda destek verdiler. Sayın valimiz de bu konuda desteklerini esirgemediler. Bunu yazılı olarak burada bir protokolle pekiştireceğiz. Hem sosyal hem kültürel etkinlikler olacak. Bizim sportif çalışmalarımızda kendi antrenörlerimizi kullanabiliyoruz ama bunun yanında diğer eğitimlerimizi de Halk Eğitim üzerinden gerçekleştirmemiz gerekiyor. Bunun için de bu protokolü imzalıyoruz” dedi.
Milli Eğitim Bakanlığı ve İl Mili Eğitim Müdürlüğü olarak Halk Eğitim üzerinden yaygın eğitim faaliyetlerini sürdürdüklerini kaydeden Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy ise, “Halk Eğitim’in birçok modülü var. Biz halk eğitim felsefesi olarak ‘Her yerde herkese eğitim’ felsefesini yürütüyoruz. Bu çerçevede İl Spor Müdürlüğümüzün talep etmiş olduğu Halk Eğitim Modülleri üzerinden ve Halk Eğitimin imkanlarını kullanmak ve Manisa’mızın her tarafında kurs açmakla ilgili talepleri oldu. Biz zaten var olan kurslarımızı daha da çok arttırmak, geliştirmek, gençliğin sportif gelişimine, kültürel gelişimine katkıda bulunmak amacıyla bu protokolü yapıyoruz hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.
Manisa Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün işbirliğinin hayırlı olmasını temenni eden Vali Bektaş ise şunları söyledi:
”Eğitimle alakalı, gençliğimizin çocuklarımızın eğitimiyle alakalı doğrudan sorumlu olan kurum Mili Eğitim Bakanlığı. Gençliğin, spor ve diğer eğitimleriyle ilgili olarak da özel bir birim oluşturuldu birkaç seneden beridir faaliyette biliyorsunuz Gençlik ve Spor Bakanlığı. Eğitimde uzman olan Milli Eğitim Bakanlığı olunca bu iki kumunda taşrada işbirliği yapması gerekiyor. Bu da bu işbirliğinin esaslarını belirleyen bir protokol. Hayırlısı olsun.”
Yapılan protokol kapsamında ilk etapta 75. yıl, Şehzadeler, Ahmetli, Saruhanlı, Turgutlu, Salihli, Akhisar ve Kula Gençlik Merkezlerinde yeterli sayıda talep olması halinde kurslar açılacak. 12 kursiyerin olmasının yeterli olacağı kurslarda görev alacak eğitmenlerin ücretleri Halk Eğitim Merkezleri tarafından karşılanacak.
Protokol’ün özellikle kendi imkanlarıyla kurslara katılamayan dezavantajlı gençlerin katılımı ile tam anlamıyla amacına ulaşması bekleniyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327