Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saraç Gazetecilerle Buluştu

Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ayşegül Jale Saraç, gazetecilerle bir araya geldi.Dicle Üniversitesi’nde düzenlenen toplantıya, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Jale Saraç, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Sabri Eyigün, Prof. Dr....

Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saraç Gazetecilerle Buluştu
Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ayşegül Jale Saraç, gazetecilerle bir araya geldi.
Dicle Üniversitesi’nde düzenlenen toplantıya, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Jale Saraç, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Sabri Eyigün, Prof. Dr. Aslan Bilici, Prof. Dr. Mustafa Arıca ve Dicle Üniversitesi Genel Sekteri Mustafa Tuna katıldı. Toplantıda konuşan Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Jale Saraç, görevi devraldıklarında öğrenci sayısının 12 bin olduğunu, şimdi ise öğrenci sayısının 32 bine yükseldiğini söyledi. Prof. Dr. Saraç, "Dicle Üniversitesi’ne tüm Türkiye’den katılım olmaktadır. Yurtdışından çok sayıda öğrencimiz var. Dışarıdan eğitimlerimiz verilmekte. Öğrenciler, çözüm süreci nedeni ile Diyarbakır’ı sorunsuz bir şekilde tercih ediyor. Ara ara tüm Türkiye’de meydana gelen olaylar oldu. Burada da yaşandı. Negatif olaylar endişe oluşturmaktadır. Anketlerde üniversite ve il olarak en huzurlu olan bizleriz. Yansımada belki istatistiklerde böyle olmamaktadır. Daha farklı bir algı oluşuyor o zamanda ama işin gerçeği istatistik olarak görünmektedir. Burada hizmet vererek amacımız halkımıza, vatanımıza,ülkemize ve bölgemize güzellikler üretmektir. 6 yıldır bunun çabası içerisindeyiz. Olumlu olan her şeyin yanında olduk. Önderliğini yaptık. Bundan sonrada aynı şekilde devam edeceğiz. Pozitif anlamda yapıcı anlamda her yerde varız. fiili alanımız 400 bin metrekaredir. Göreve başladıktan sonra 600 bin metrekareye yükseldi. O kadar yıl içerisinde artırdığımız alanları bir o kadar daha da artıracağız. Bizler özellikle üniversite olarak bana ilettiğiniz bir sorunu paylaşmak istiyorum. Hastane olarak hastalık çok önemli bir sorundur. Tamamen kopuktu. Ama şuan bölge tek değil komşu ülkeler ve batıdan gelenlerle tamamen iç içe olmaktadır" dedi.
"ÜNİVERSİTE VE ÖĞRENCİLERİMİZ HALKLA İÇ İÇE"
Üniversite yönetimi ve öğrencilerle halkın içerisinde olduklarını kaydeden Prof. Dr. Saraç, "Öğrencilerimiz toplumsal sorumluluk kapsamında bizzat çeşitli kurumlara gidip iç içe olmaktadırlar. Üniversite öğrencileri her kesime el uzatıyor. Üniversite olarak tüm kurumlarla el ele vermek istiyoruz. Hedefimiz aynı çünkü bölgemize, halkımıza ve ülkemize güzellikler sunmaktır. Buradaki potansiyeli artırmak. Özellikle turizme yönelik olarak başta valilik olmak üzere birçok kurumla iş birlik çerçevesinde, Diyarbakır farklı tanındı. Kongreler ve sempozyumlar çok önemlidir. Yaşanan olaylardan dolayı iptal edilen birçok kongre ve sempozyum gibi faaliyetler Diyarbakır ekonomisini geriye iterek zorlaştırdı. İstihdam ve işsizlik buranın açılımıyla çok alakalıdır. Çok önemsiyoruz. Bu konuda üzerimize düşeni yapmaktayız. Devam da edeceğiz. Hep birlikte el ele verecek başaracağız" diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327