Didim 3. Zeytin Festivaline Katkı Sunanlara Teşekkür Belgesi

Didim Kaymakamlığı öncülüğünde bu yıl 3.’sü düzenlenen Didim 3. Uluslararası Zeytin Festivaline katılan üretici firmalar ve katılım gösteren tüm stantların temsilcilerine teşekkür belgeleri verildi.Didim Ticaret Odası Meclis Salonunda...

Didim 3. Zeytin Festivaline Katkı Sunanlara Teşekkür Belgesi
Didim Kaymakamlığı öncülüğünde bu yıl 3.’sü düzenlenen Didim 3. Uluslararası Zeytin Festivaline katılan üretici firmalar ve katılım gösteren tüm stantların temsilcilerine teşekkür belgeleri verildi.
Didim Ticaret Odası Meclis Salonunda yapılan toplantıya Didim Kaymakamı İskender Yönden, Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, Didim Ticaret Odası Başkanı Şaban Üstündağ, Didim Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yaşar Pektaşoğlu, Didim EKK Başkanı Ali İhsan Kubaliç, Didim Kent Konseyi Başkanı Osman Ayyıldız, ADÜ Didim MYO Öğretim görevlileri ile festivale katkı sağlayan işletme sahipleri ile stant açan firmaların temsilcileri katıldı.
Toplantıda konuşan Didim Kaymakamı İskender Yönden 3. Uluslararası Didim Zeytin Festivalinin hazırlık safhasında yapılan toplantılar, toplantılara kimlerin katıldığı ve hangi konuların ele aldığına yönelik olarak açıklamalarda bulundu.
“BİZ KİMSEYİ DIŞLAMADIK”
Kaymakam Yönden açıklamasında Ziraat Odası Başkanının bütçe nedeniyle Festivali yapamama gibi bir durumu dile getirdiğini belirterek “Bu noktada sivil toplum kuruluşunca bu etkinliğin olması için Didim Kent Konseyi Başkanı Osman Ayyıldız’ı görevlendirdik. Osman Bey’de baskı üzerine kabul etti. Festivalin Uluslararası boyutta olması içinde Yunanistan’dan gelecek konuklar da Festival’in için koyuldu ve kanaat olarak bu şekilde yapılması kararına varıldı. Ziraat Odası Başkanının dışlandığı, ya da herhangi birinin dışlanması gibi bir düşüncemiz olmadı. O da komisyon üyesiydi ve başından beri vardı. Bu noktada Belediye ya da Kaymakamlık yerine Kent Konseyi olması noktasında birleşildi. Daha iyi yapacak bir kurum ya da kuruluş varsa buyursun gelsin bizde arkasında oluruz. Sivil toplum bu konuda rüştünü ispatlamıştır. Biz kimseyi dışlamadık; ya da ileri de bir seçim var gibi düşüncemiz olmadı” dedi.
Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay ise, Festivalin ilçeye katkısı olduğunu ifade ederek “Ufak tefek kırgınlıklar olabilir ama güzel bir etkinlik oldu. Sayın Kaymakamımız açıklamalarda bulundu, yaptığımız işlerden ders çıkarmalıyız. Kurumları eleştirerek değil katkı sunarak işin içinde olmalıyız” dedi.
Toplantıda ayrıca gelecek yıl yapılacak olan festivalin komitesinde kimlerin yer alacağına yönelik katılımcılarında görüşü alınarak bir liste hazırlandı. Toplantının sonunda Zeytin Festivaline katılan üretici firmalar ve katılım gösteren tüm stantların temsilcilerine teşekkür belgeleri verildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327

banner330