Didim’in Sertifikalı Çobanlari Olacaklar

Türkiye Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR), Didim Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü, Didim Halk Eğitim Merkezi ile Didim Ziraat Odasının ortaklaşa gerçekleştirdiği ‘Sürü Yönetim ve Elemanı’ adlı meslek edindirme programı...

Didim’in Sertifikalı Çobanlari Olacaklar
Türkiye Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR), Didim Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü, Didim Halk Eğitim Merkezi ile Didim Ziraat Odasının ortaklaşa gerçekleştirdiği ‘Sürü Yönetim ve Elemanı’ adlı meslek edindirme programı Didim’de gerçekleştiriliyor.
“Sürü yönetimi Elemanı benim” projesi kapsamında Didim’de ilk kez gerçekleştirilen eğitimlere katılımın yoğun olmasından dolayı İlçe Tarım Müdürlüğünce yapılan seçmeler neticesinde 12 kursiyer katılırken 15 iş günü süren kursta katılım sağlayanlara günlük 20 TL kurs harcırahı ödeniyor.
“Sürü yönetimi Elemanı benim” projesiyle ilgili bilgiler veren İncirliova İlçe Tarım Müdürlüğünden görevli Ziraat yüksek Mühendisi Belgin Sıtkı “Didimli 12 kursiyer kursumuzda eğitim alıyor. Bu eğitimlerde kursiyerlere Sürü yönetimi Elemanı kimdir?, merada hayvan bakımı, küçükbaş hayvan zapturap(hayvan yakalama, besleme ve bakımı, buna bağlı hastalıklar) hasta kayıt tutma, Rasyon bilgisi (yemleme) ve koyun kırpma konularında eğitim alıyorlar. Kurs bitiminde sınava girilecek ve başarılı olanlara sertifika verilecek. Amacımız Hayvancılığın nitelikli olarak geliştirilmesine katkı sağlamak” dedi.
Didim Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü İsmail Efe ise Bakanlıkların bu eğitimlere çok önem verdiğini belirterek “İlçemizde ilk kez düzenlendi. Aydın’da bu eğitimler sürecek. Bu eğitimi alıp sertifika sahibi olan kursiyerlerimiz devlet desteklemelerinde faydalanabilecek. Kursun hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Kursa katılanlar için önümüzdeki günlerde sertifika töreni düzenleneceği bildirildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327