Dimez, Aday Olmayacağını Açıkladı

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Abdurrahman Dimez, merkez ilçe başkanlığına aday olmayacağını açıkladı.Merkez İlçe Başkanı Abdurrahman Dimez, partisinin 5. olağan kongre süreciyle ilgili yaptığı toplantıda gazetecilerin aday olup olmayacağı...

Dimez, Aday Olmayacağını Açıkladı
AK Parti Merkez İlçe Başkanı Abdurrahman Dimez, merkez ilçe başkanlığına aday olmayacağını açıkladı.
Merkez İlçe Başkanı Abdurrahman Dimez, partisinin 5. olağan kongre süreciyle ilgili yaptığı toplantıda gazetecilerin aday olup olmayacağı sorusunu cevapladı. Abdurrahman Dimez, gazetecilerin bu sorusuna, “Ben teşkilatlarda yenilenmelerin gerektiği inancını taşıyorum. 2011 yılında genel merkezimiz talimatı ve kongre delegelerimizin teveccühleriyle görevimizi en iyi şekilde yapmaya çalıştık. İki tane çok büyük bir seçim geçirdik. Şuan için ilçe kongresinde aday olmayacağız. Tabi siyasette neyin ne getireceğini bilemezsiniz. 8 sene boyunca belediye meclis üyeliği yaptım, daha sonra genel merkezimizin takdiri talimatıyla 3 sene merkez ilçe başkanlığı yaptım. Bu bayrak yarışıdır. 5. olağan kongreden sonra bizden daha dinamik, daha genç insanlara bayrağı bırakmayı hedefliyoruz. Siyasete devam edeceğim. Siyaset sadece ilçe başkanlığı ile olmuyor. Partimizin bütün organları içerisinde bize verilecek görevi yapmaya hazırım” cevabını verdi.
Dimez partisinin seçim süreciyle ilgili ise, “Demokrasimizin ve partimizin vazgeçilmez unsurlarından olan kongre sürecimiz başladı. 15 Eylül 214 eylül tarihi itibariyle 5. olağan kongre süreci başladı. Kasım ayının son haftasında Adıyaman’da merkez ilçe kongresini yapacağız. Siyaseti güçlendiren ve itibar kazandıran partimiz, kongrelerden çıkartacağı enerjiyle milli iradeye hakim kılmaya devam edecektir. Milletten alacağımız güç ile millete söz verdiğimiz hedeflere daha hızlı bir şekilde ulaşacağız. İlk defa sivil bir anayasa yapma sözümüzü tekrar deklare edeceğiz. Milletimize musallat olan tüm musibetlerin önüne geçeceğiz. Kongre sürecinin devletimize, milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327