'Din ve ahlak bir arada olmaz'

Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği’nce düzenlenen sempozyuma katılan Prof. Dr. Üstün Dökmen, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın da salonda bulunduğu sırada çok konuşulacak bir soru sordu.

'Din ve ahlak bir arada olmaz'

Prof. Dr. Üstün Dökmen, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın da bulunduğu salonda, “Herkesin din dersi 5. İyi de bu kadar ahlaksız, hırsız nereden çıktı' dedi.

Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği’nce düzenlenen “Geleceğin Öğretmeni” başlıklı sempozyum, dün Antalya’da başladı. Cumhuriyet'te yer alan habere göre, gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Avcı, “TEOG’da geçen yılki nakil sıkıntıları göz önüne alınarak takvim olabildiğince erkene çekilecek. Tercih sayısı 15’ten 25’e çıkarılacak ve tek liste olacak. Birincilik diye bir kategorimiz yok” diyerek yanıtladı.

Törende konuşan, Prof. Dr. Üstün Dökmen, “Herkesin din dersi 5. İyi de bu kadar ahlaksız, hırsız nereden çıktı. Kolonları kesip galeri yapan da 5 aldı, ölen de... Din öğrenilen bir şeydir, ahlak keşfedilen bir şeydir. Din ve ahlak dersini koyarsan olmaz, onlar yine kolon keserler. Din ve ahlak bir arada olmaz" dedi.


Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2015, 09:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327