Diren Dede'nin katiline 70 yıl hapis!

Almanya’nın Hamburg kentinde ikamet eden ve öğrenci değişim programıyla ABD’nin Montana eyaleti Missoula şehrinde öğrenim gördüğü sırada öldürülen Türk genci Diren Dede’nin (18) katiline 70 yıl hapis cezası verildi.

Diren Dede'nin katiline 70 yıl hapis!

Almanya’nın Hamburg kentinde oturan ve öğrenci değişim programı kapsamında ABD’nin Montana eyaleti Missoula kentine giden Türk genci Diren Dede (18) 2014 Nisan ayında izinsiz girdiği garajda garajın sahibi tarafından silahla vurularak öldürülmüştü. Aylardır devan eden mahkeme gecen ay Diren’i öldüren ev sahibi Mark Kaarma nefsi müdafaa yaptım diyerek kendini savunurken, görgü şahitleri ve kamera kayıtlarını inceleyen mahkeme heyeti ev sahibi Kaarma’yi planlı bir şekilde adam öldürmekten dolayı suçlu bulmuştu. Mahkeme bu gün de katilin alacağı cezayı açıkladı. Savcılık Kaarma için yüz yıl hapis isterken mahkeme Diren Dede’nin katiline 70 yıl hapis cezası verdi.

Mahkemenin kararına bile sevinemediğini belirten Diren’in babası Celal Dede, “Katil yaşıyor ve hapse giriyor. Ama benim oğlum haklı ve öldü. Bizim hayatımız karardı” diyerek tepkisini dile getirdi.  Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2015, 00:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327