Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Bilgiç’den Kırım Açıklaması

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, “Kırım’ın yerli halkı olan Tatar toplumunu sindirmeye yönelik bu tür eylemleri kınıyor ve derhal sonlandırılması çağrısında bulunuyoruz” dedi.Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju...

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Bilgiç’den Kırım Açıklaması
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, “Kırım’ın yerli halkı olan Tatar toplumunu sindirmeye yönelik bu tür eylemleri kınıyor ve derhal sonlandırılması çağrısında bulunuyoruz” dedi.
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Kırım’da 14 Eylül’de yapılan yerel seçimlere ilişkin yaptığı açıklamada, Türkiye’nin Kırım Özerk Cumhuriyeti’nin (KÖC) yasadışı ilhakını tanımadığını belirterek, “KÖC’nde 14 Eylül tarihinde yapılan seçimlerin de Türkiye açısından bir geçerliliği bulunmamaktadır” ifadelerini kullandı. Bilgiç şunları kaydetti:
“Öte yandan son günlerde Kırım Tatar Milli Meclisi’ne (KTMM) yönelik baskıların giderek artmasını derin endişeyle karşılıyoruz. Kırım’ın yerli halkı olan Tatar toplumunu sindirmeye yönelik bu tür eylemleri kınıyor ve derhal sonlandırılması çağrısında bulunuyoruz.”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327