Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yılmaz Eskişehir’de

“Camiler ve Din Görevlileri Haftası” etkinlikleri çerçevesinde “Cami Engelli Buluşması” konferansı vermek için Eskişehir’e gelen Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. H. Kamil Yılmaz Eskişehir Valiliğini ziyaret etti.Vali...

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yılmaz Eskişehir’de
“Camiler ve Din Görevlileri Haftası” etkinlikleri çerçevesinde “Cami Engelli Buluşması” konferansı vermek için Eskişehir’e gelen Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. H. Kamil Yılmaz Eskişehir Valiliğini ziyaret etti.
Vali Güngör Azim Tuna’nın şehir dışında olması nedeniyle Vali Yardımcısı Rıza Dalan tarafından ağırlanan Prof. Dr. Yılmaz’a, İl Müftüsü Niyazi Ersoy ile ilçe müftüleri eşlik etti.
Sohbet havasında geçen ziyarette Vali Yardımcısı Rıza Dalan, heyetin Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nı kutladı. Vali Yardımcısı Dalan, Valilik ve Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı tarafından yaptırılan cami restorasyonları hakkında bilgi verdi.
Eskişehir’de camilere yapılan restorasyonlardan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Prof. Dr. Yılmaz, Vali Yardımcısı Dalan’a Kuran-ı Kerim ve çeşitli kitaplar hediye etti. Vali Yardımcısı Dalan ise, Prof. Dr. Yılmaz’a Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Başkentliği yayınlarından bir set hediye etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327