DİYANET-SEN GENEL BAŞKANI BAYRAKTUTAR: "NORMALLEŞME SİVİL ANAYASA İLE TAÇLANDIRILIR"

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, her türlü vesayetin ve ötekileştirmenin ortadan kaldırılması için büyük mücadeleler verdiklerini, Gezi olaylarından bu yana yapılan kalkışma planlarının...

DİYANET-SEN GENEL BAŞKANI BAYRAKTUTAR:
Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, her türlü vesayetin ve ötekileştirmenin ortadan kaldırılması için büyük mücadeleler verdiklerini, Gezi olaylarından bu yana yapılan kalkışma planlarının vesayetin yeniden tesisini hedefleyen yapılar tarafından organize edildiğini söyledi.
Türkiye’nin tam anlamıyla vesayetten arınması ve çetelerle mücadelede başarıya ulaşmanın etkin tek yönteminin “yeni sivil anayasa” olduğunu belirten Bayraktutar, “Kayıt dışı siyaset arayışlarını, paralel ihanet kalkışmalarını yeni sivil bir anayasa yazımı ile sona erdirmek mümkündür. Özgürlükçü bir anayasa normalleşme sürecini taçlandırır. Hakların sıralanıp, sınırlandırıldığı darbe anayasasından özgürlüklerin ve daha çok demokrasinin önünü açan yeni anayasaya geçiş biran önce sağlanmalıdır. Emeğin hakkını alma mücadelemizle birlikte eski Türkiye’nin vesayet odaklı retoriklerinden, pratiklerinden, mevzuatlarından ve yapılarından kurtulmalıyız. Temel hak ve özgürlüklerin yok sayıldığı, insanların ötekileştirildiği, özgür bireyin risk görüldüğü, devletin kutsal, insanın tutsak olduğu düzene itirazımız var. Emeğimize, ekmeğimize, haklarımıza, özgürlüklerimize, onurumuza, medeniyet davamıza sahip çıkacak bir düzen arzuluyoruz” dedi.
Eski Türkiye özlemi içerisinde olanların normalleşme istemediklerini vurgulayan Mehmet Bayraktutar, “Biz ‘kardeşlik’ diyoruz, onlar ‘kavga’ istiyorlar. Biz Sisi ‘darbeci’ diyoruz, onlar ‘kucak’ açıyorlar. Biz Siyonizmi ‘lanetliyoruz’ onlar ‘otorite’ kabul ediyor. Biz emperyalizmin karşısında, mazlumların yanında duruyoruz, onlar ihanet şebekesiyle bir olup mazlumların yollarını gözlediği yardım TIR’larını durduruyorlar. Biz ‘özgürlük’ istiyoruz, onlar ‘vesayet’ arayışı içerisindeler. Biz normalleşme için atılan adımları destekliyoruz, onlar kaos peşinde koşuyorlar. Yeter artık. Türkiye’nin uyanmasından ve büyümesinden, milletin yeniden kadim medeniyet değerlerini kuşanmasından rahatsız olanlara ‘hayır’, medeniyet değerlerine sahip çıkanların haklı mücadelesine ‘evet’ diyoruz. Yeniden büyük Türkiye için sorumluluk alıyor, zulüm ve sömürü kulelerinin yıkılması için biz de mücadele veriyoruz” ifadesini kullandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327