Diyarbakır'da çatışma çıktı!

Sur İlçesi'nde YDG-H üyelerinin kazdığı hendekleri kapatmaya giden polis ekiplerine teröristlerin ateş açması üzerine çatışma çıktı.

Diyarbakır'da çatışma çıktı!
Diyarbakır'ın merkez Sur İlçesi'nde PKK'nın gençlik yapılanması Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) üyelerinin cadde ve sokaklara kazdığı hendekleri kapatıp, barikatları kaldırmaya giden polis ekiplerine teröristlerin ateş açması üzerine çatışma çıktı. Mahalle aralarında güvenlik güçleriyle teröristler arasında çatışmalar devam ederken, helikopterler uçuş yaptı.

ÖZEL HAREKAT POLİSLERİNE ATEŞ AÇTILAR


Daha önce sokağa çıkma yasaklarının getirildiği merkez Sur İlçesi'nin birçok mahallesinde YDG-H'liler güvenlik güçlerinin girişlerini engellemek için hendekler kazıp, barikatlar kurdu. Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü ekipleri kazılan hendekleri kapatıp, barikatları kaldırmak için mahallelere zırhlı araçlar ve kepçelerle operasyon düzenledi. Özel harekat polisleri ile helikopterin de havadan destek verdiği operasyonda, PKK'lılarpolis ekiplerine ateş açtı. Açılan ateşlere polisinde karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı.

SIK SIK SİLAH VE PATLAMA SESLERİ GELİYOR

Çatışmaların sürdüğü Hasırlı, Fatih Paşa, Cemal Yılmaz mahallelerinden sık sık silah ve patlama sesleri duyuldu. 
Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2015, 15:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327