Diyarbakır Emniyeti’nden Saldırı Açıklaması

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, Bağlar ve Silvan ilçelerinde polise yapılan silahlı saldırılarla ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, 4 saldırganın yaralı olarak yakalandığı ifade edildi.Diyarbakır’ın Bağlar ve Silvan ilçelerinde...

Diyarbakır Emniyeti’nden Saldırı Açıklaması
Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, Bağlar ve Silvan ilçelerinde polise yapılan silahlı saldırılarla ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, 4 saldırganın yaralı olarak yakalandığı ifade edildi.
Diyarbakır’ın Bağlar ve Silvan ilçelerinde dün akşam saatlerinde güvenlik güçlerine yönelik uzun namlulu silahlı saldırılara ilişkin Emniyet Müdürlüğü’nden yazılı açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada güvenlik güçlerinin karşılık vermesi üzerine saldırıyı gerçekleştiren 4 kişinin yaralı olarak yakalandığı belirtildi. Yaralı kişilerde yüklü miktarda mühimmatın ele geçirildiği belirtilerek, açıklamada şunlara yer verildi:
“9 Ekim 2014 günü saat 22.00 sıralarında, Diyarbakır Bağlar Polis Merkezi Amirliği önünde uygulama noktasından kaçan ve ekiplerimize uzun namlulu silahlı saldırıda bulunan şahıslardan 2 kişi yaralı olarak ele geçirilmiş olup kaçan 2 şahsın yakalanmasına yönelik çalışmalara devam edilmektedir. Şahısların kullandığı 33 AFL 28 plaka sayılı araç içerisinde yapılan ön inceleme neticesinde; 3 adet kaleşnikof marka uzun namlulu silah, 8 adet kaleşnikof şarjörü, (240 adet fişek basılı) 150-200 adet kaleşnikof mermisi, 5 adet el bombası, 2 adet glock marka silah ve 2 adet şarjör, 3 adet leşger olarak tabir edilen, terör örgütü mensuplarınca giyilen kıyafet, 3 adet plaka yazılı olan bir kağıt parçası elde edilmiştir.”
Silvan ilçesindeki olaylara da değinilerek, “21.30 sıralarında; Silvan ilçesi eski Bitlis Caddesi üzerinde TOMA aracını yakmaya çalışan gruba müdahale eden güvenlik güçlerimize uzun namlulu silahlarla ateş açılması üzerine; güvenlik güçlerimizin karşılık vermesi neticesinde eylemi gerçekleştiren 1 şahıs yaralı olarak yakalanmıştır. 9 Ekim günü saat 20.20 Bağlar ilçesinde görev yapan Özel Harekat Şube Müdürlüğü ekiplerine yönelik uzun namlulu silahlarla gerçekleştirilen eylemin güvenlik güçlerimizin karşılık vermesi üzerine saldırıda bulunan 1 şahıs yaralı olarak yakalanmıştır” ifadelerine yer verildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327