Diyarbakır kırmızı beyaza büründü

Diyarbakır’ın Kocaköy ilçesinde toplanan vatandaşlar, ellerine aldıkları Türk bayrakları ile darbe girişimine karşı yürüdü. ’Katil Feto’ sloganlarının atıldığı yürüyüşte halk, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tezahüratlar yaptı.

Diyarbakır kırmızı beyaza büründü
Kocaköy Merkez Camisi önünde Cuma namazı çıkışında toplanan vatandaşlar, ellerinde Türk bayrakları ile darbeye karşı yürüyüş gerçekleştirdi. Yaklaşık 5 metrelik dev Türk bayrağı ile 7’den 70’e toplanan halk, Merkez Camisi’nden kaymakamlık binasının bulunduğu Mezarlık Caddesi’ne doğru yürüyüşe geçti. Sık sık, ‘Dik dur eğilme, bu millet seninle’, ‘Katil Feto hesap verecek’, ‘Darbeye hayır’ sloganları atan vatandaşlar, Kocaköy Kaymakamlığı önünde toplandı.

Burada toplanan kalabalığa hitaben konuşan Kocaköy Kaymakamı Yusuf Turhan, Türkiye Cumhuriyeti devletinin en şerefli kurumlarından olan TSK’nın içerisinde kendini bilmez, aklını kendini hoca diye niteleyen bir alçağa satmış olan birkaç kişinin, Türkiye’deki anayasal düzeni, demokrasiyi ortadan kaldırmaya yeltendiğini söyledi. Turhan, "Çok şükür ki, TSK içerisindeki şerefli personelin, emniyet teşkilatının kahraman polisleri, bu milletin tamamı bu darbeyi püskürtmüştür. Alçakların hesap edemediği mesele, bu milletin birliği, beraberliğiydi. Ancak bu millet birlik ile beraberlik ile bir olarak, demokrasisini, milletini, cumhurunu hükümetini ve meclisini yedirtmemiştir. Türk milletinin kendisine emanet ettiği, PKK’ya karşı dış düşmanlara karşı savaşmak için verdiği silahları bunlar alçakça, tankları, topları tüfekleri, milletin kendisine doğrultmuştur’’ dedi.

"ALÇAKÇA PLANI MİLLETİMİZ PÜSKÜRTTÜ’’


Daha sonra konuşan ASKON Başkanı Aydın Altaç, 15 temmuz gecesi ülkenin milli iradesine, seçilmiş iradesine, milletin iradesine saldırı olduğunu söyledi. Altaç, "Son saldırının ardından bir daha bu ülkede darbe, darbe girişimi veya bu zihniyetin yaşama şansı kalmamıştır. Çünkü sizlerden aldığı tokatla yere düşmüştür, bir daha ayağa kalkma şansı kalmamıştır’’ diye konuştu.

Kocaköy Geçici Köy Korucuları, Şehit ve Gazi, Dul, Yetim Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hacı İçli de, Pansilvanyalı terörist başının, maalesef Türkiye’nin ordusunun içine sızdığını ve terör estirdiğini söyledi.

AK Parti Kocaköy İlçe Başkanı Eşref Türe de, 15 Temmuz akşamı alçakça bir darbe planının hazırlandığını söyledi. Türe, şöyle dedi:

"Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a karşı, milletimize karşı, halkımıza karşı çok alçakça bir plan düzenlendi ve sağ olsun milletimiz halkımız bunu püskürttü.’’

Konuşmaların ardından toplanan grup dağılırken, bazı vatandaşların yere düşen Türk bayraklarını yerden kaldırdığı görüldü.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2016, 19:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327