Diyarbakır Polisi Hırsızlara Göz Açtırmıyor

Diyarbakır polisi bir hafta içerisinde 34 ayrı hırsızlık olayını aydınlatırken, hırsızlık olaylarını gerçekleştiren 56 şüpheliden 16’sının sevk edildikleri adli mercilerce tutuklanarak cezaevine konulduğu bildirildi.Diyarbakır Emniyet...

Diyarbakır Polisi Hırsızlara Göz Açtırmıyor
Diyarbakır polisi bir hafta içerisinde 34 ayrı hırsızlık olayını aydınlatırken, hırsızlık olaylarını gerçekleştiren 56 şüpheliden 16’sının sevk edildikleri adli mercilerce tutuklanarak cezaevine konulduğu bildirildi.
Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, 1 Ağustos - 9 Eylül 2014 tarihleri arasında Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından kent genelinde meydana gelen hırsızlık olaylarının aydınlatılabilmesi için yapılan operasyonel çalışmalarla ilgili açıklamada bulundu. Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; 34 ayrı hırsızlık olayının aydınlatıldığı belirtilerek, "İl merkezinde meydana gelen 9 ayrı ’evden hırsızlık’ olayı, olay yerinde faillerin bıraktıkları fiziki ve biyolojik delilerden, parmak izi bulgularından, kamera kayıtları üzerinde yapılan teknik çalışmalardan veya ekiplerimizin suçüstü yakalamalarından aydınlatılmıştır. Vatandaşlarımızın ikametlerinden kapı göbek kilitlerini kırarak, levye ve tornavida marifeti ile kapıları esneterek veya açık pencere balkon camından ikamete girerek hırsızlık yapan toplam 23 şahıs yakalanmıştır. İl merkezinde meydana gelen 13 ayrı ’iş yerinden hırsızlık’ olayı aydınlatılmıştır. Bu olayları gerçekleştiren faillerin geceleyin özellikle alarmı bulunmayan iş yerlerinin kepenk kilidini kesmek, vitrin camını kırmak veya alüminyum doğrama-PVC kapıları esnetmek sureti ile gerçekleştirdikleri gündüz ise oyalama metodu ile esnaflarımızın veya müşterilerin dikkatini dağıtarak gerçekleştirdikleri tespit edilmiştir. İş yerlerinde meydana gelen bu olaylarla ilgili 14 şahıs suçüstü, kovalamaca veya etkin soruşturma yöntemleriyle yakalanmıştır. İl merkezinde meydana gelen 3 ayrı ’otodan hırsızlık’ olayı aydınlatılmıştır. Bu olayların özellikle sokak aydınlatmasının ve insan yoğunluğunun az olduğu bölgelerde park edilen ve içerisine dışarıdan görünür bir şekilde çanta, telefon, bozuk para, navigasyon cihazı gibi kıymetli eşyanın bırakıldığı araçların camının kırılması sureti ile gerçekleştiği görülmektedir. Otodan hırsızlık olaylarını işlediği polisiye yöntemler ile tespit edilen toplam 7 şahıs yakalanmıştır. İl merkezinde meydana gelen resmi kurumdan hırsızlık, açıktan hırsızlık ve enerji hırsızlığı gibi toplam 9 ayrı olay aydınlatılmıştır. Açıktan hırsızlık olaylarında vatandaşlarımızı oyalayan hırsızların dikkat dağıttıkları ve özellikle çanta içerisinden bulunan para, kredi kartları ve ziynet eşyası gibi malzemeleri çaldıkları anlaşılmıştır. Bu tür hırsızlıkları yaptığı tespit edilen 12 şahıs suçüstü kovalamaca veya etkin soruşturma yöntemleriyle yakalanmıştır. Sonuç olarak; 34 ayrı hırsızlık olayı aydınlatılmış olup, hırsızlık olaylarını gerçekleştiren 56 şüpheli yakalanmış, 16 şahıs tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir" denildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327