Diyarbakır'da kaçak araç operasyonu!

Diyarbakır polisi, düzenlediği operasyonda çeşitli ülkelerden yasa dışı yollarla getirilen 22 adet lüks aracı ele geçirdi.

Diyarbakır'da kaçak araç operasyonu!

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalarda, ülkeye son günlerde Gürcistan, Bulgaristan ve Romanya başta olmak üzere çeşitli ülkelerden getirilen ikinci el lüks araçların, vekalet veya satış gibi yöntemlerle hak sahibi olmayan kişiler tarafından Türkiye’ de kullanıldıkları ve süresi içinde yurtdışı edilmedikleri yönünde alınan istihbarat sonucu operasyon düzenlendi.

Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Geçici ithalat rejimini ihlal etmek suretiyle ülke içinde bırakılan ve yasak olmasına rağmen hak sahibi olmayanlar tarafından kullanılan, hak sahibi olmayan kişilere kiralanıp satılan ve modifiye edilerek sökülen gümrük kaçağı araçlarla ilgili olarak yapılan çalışmalarda, 22 adet lüks araç ele geçirilmiş. Bu araçları ülkemize getiren, illegal şekilde kullanan 10’ u yabancı uyruklu, toplamda 45 şahıs hakkında yasal işlem yapılmış olup tahkikat devam etmektedir” denildi.  


Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2015, 23:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327