Diyarbakır’da Kopan Parmağı Gaziantep’te Dikildi

Diyarbakır’da evinde odun kırarken sol el parmağını kesen hastanın parmağı Gaziantep’te dikildi.Alınan bilgilere göre, Diyarbakır’da ikamet eden Maşuk Karagöz, evinin yakınlarında hızarla odun kırarken yanlışlıkla sol el parmağını...

Diyarbakır’da Kopan Parmağı Gaziantep’te Dikildi
Diyarbakır’da evinde odun kırarken sol el parmağını kesen hastanın parmağı Gaziantep’te dikildi.
Alınan bilgilere göre, Diyarbakır’da ikamet eden Maşuk Karagöz, evinin yakınlarında hızarla odun kırarken yanlışlıkla sol el parmağını kesti. Hemen Diyarbakır Devlet Hastanesi’ne başvuran hasta ambulans helikopter ile Gaziantep’e sevk edildi. Özel Deva Hastanesi’ne getirilen Maşuk Karagöz’ün kopan parmağı 4 saat süren mikro cerrahi operasyonun ardından tekrar dikildi.
Konu ile ilgili açıklama yapan Özel Deva Hastanesi doktorlarından Opr.Dr.Teyfik Karaboyun, parmağı kopan Maşuk Karagöz’ün birçok hastaneye başvuruda bulunduğunu ancak mikro cerrahi olmadığından kabul edilmediğini enson kendilerine geldiğini belirtti. Opr.Dr.Teyfik Karaboyun, şöyle konuştu: “Hasta Cuma günü evlerinde odun keserken baş parmağını kesmiş. Olay Diyarbakır’da oluyor. Birçok hastaneye başvuruyorlar ancak mikrocerrahi yapılmadığı için kabul edilmiyor. En son Diyarbakır’daki bir Ortepedist arkadaş beni aradı ve durumu anlattı. ‘Bir parmak kesiği var dikebilir misiniz’ dedi. Hasta bize hava ambulansıyla geldi. Parmağı kesildikten yaklaşık 8 saat sonra bize geldi hasta. Sekiz saat sonrasında yaklaşık 4 saatlik bir operasyonla parmağı diktik. Şu an yedinci gündeyiz. Parmak hala yaşıyor. Kritik on günü bekliyoruz şu an. 10 gün sonra ne olacak onu bekliyoruz. Şu an durumu gayet iyi”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327