Doğa Ve İnsan Katliamına Karşı Yürüyen Adam Diyarbakır’da

Felsefe öğretmeni Metin Bayrak, doğa ve insan katliamlarına tepki amacıyla 2 Temmuz tarihinde başlattığı, ’Ortak hafıza’ yürüyüşü çerçevesinde Diyarbakır’a geldi.Türkiye’de gerçekleşen katliamlara tepki amacıyla 2 Temmuz tarihinde...

Doğa Ve İnsan Katliamına Karşı Yürüyen Adam Diyarbakır’da
Felsefe öğretmeni Metin Bayrak, doğa ve insan katliamlarına tepki amacıyla 2 Temmuz tarihinde başlattığı, ’Ortak hafıza’ yürüyüşü çerçevesinde Diyarbakır’a geldi.
Türkiye’de gerçekleşen katliamlara tepki amacıyla 2 Temmuz tarihinde Sivas Madımak’ta başlattığı ortak hafıza yürüyüşünün 2. etabını tamamlamak üzere Diyarbakır’da basın açıklaması yapan felsefe öğretmeni Metin Bayrak, 2 Temmuz’da Madımak’tan başlattığı yürüyüşün ilk etabını 6 Temmuz’da Dersim’de tamamladığını söyledi. Bayrak, "8 Ağustos’ta Dersim’de başlayan ikinci etap, Bingöl, Lice ve Diyarbakır’a uğradıktan sonra bugün Mardin Bilge köyünde sona erecek. Aslında Cuma günü tamamlamayı planlıyordum. İki ayağımın altında şişlikler oluştu. Güçlükle ve acı çekerek yürüyebildim. Bu etabın büyük kısmını araç kullanarak geçeceğim. Yürüyüşle öncelikle katliamlara dikkat çekmek, ortak hafıza oluşumuna katkı sağlamak, ardından Anadolu coğrafyasının doğa ile insan katliamları haritasını çıkarmak ve enteraktif bir internet sitesi, sanal bir arşiv, kütüphane, müze ve bir yapının altyapısını oluşturarak hayata dokunmak istedim. Bunu ne insan merkezci nede belli türden büyük yada küçük herhangi bir kimlik grubunun perspektifine hapsolmadan gerçekleştirmek istiyorum" dedi.
Bayrak, konuşmasının ardından yürüyerek Mardin Bilge köyüne doğru yola çıktı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327