Doğan: Ben Mustafa Kemal'in askeriyim

Balyoz Davası hükümlüsü emekli Org. Doğan, tahliye edildikten sonra yaptığı açıklamada "Ben darbeci değilim, ben Mustafa Kemal'in askeriyim." dedi.

Doğan: Ben Mustafa Kemal'in askeriyim

 "Balyoz Planı" iddianamesinde 1 numara olarak yer alan Eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgenenal Çetin Doğan cezaevinden çıktı. Balyoz davasından tutuklu bulunan Emekli Org. Çetin Doğan, serbest kaldıktan sonra yaptığı açıklamada "Mustafa Kemal'in askeriydik, hala öyleyiz." dedi.

"NEREDE KALMIŞTIK?"

Balyoz iddianamesi kapsamında tutuklu bulunan Doğan'ın, tahliye sonrası açıklamasındaki ilk sözü "Nerede kalmıştık?" oldu.

İşte Çetin Doğan'ın o açıklamaları:

"Bu haksızlıklar ne zaman bitecek? Bu davayı kurgulayanlar içeri girdikten sonra... 'Ben darbeci değilim, ben Mustafa Kemal'in askeriyim, ben devrimciyim' demiştim. yine aynı duruştayız ve yolumuza devam edeceğiz. 5 numaralı cezaevinde kalanlar arkafdaşlar adına konuşacağım.

"5 YAŞ GÜNÜMÜ PARMAKLIKLAR ARDINDA GEÇİRDİM"

Mutlu olduğumu söylemem zor, 5 yaş günümü parmaklıklar ardında geçirdim. Kendi çektiğimiz acılar ve sıkıntılar da vardı fakat, eşlerimiz cocuklarımızın çektiği özlem ve sıkıntılardan daha fazla ızdırap duyduk.

"GEYİK MUHABBETİ"

Gelecekte bu tür ızdıraplar yaşanmasın. Benim tabirimle, Kusura bakmasınlar "bir geyik" muhabbeti ortaya çıkarark bize vatan haini dediler. Esas vatan hainleri, gerçek planlarımızı komşularımızın eline verenlerdir. Onulmaz yaralar aldı milli güvenliğimiz. Bu davayı kotaranların isimlerini, parmak izlerini gösterdik. Biz mahkemede bu davayı kotaranların parmak izlerini gösterdik. Bundan sonra yaptığımız suç duyuruları işleme sokulur. TEM Şubesi terör üretme şubesi olmuştur dedim beni mahkemeye verdiler. Belgeleri gösterdim ama gelmediler. Ama vicdanlı bir hakim beraat verdi.

"HALKIMIZ KRALIN ÇIPLAK OLDUĞUNU ORTAYA KOYDU"

Halkımız kralın çıplak olduğunu ortaya koydu. Balyoz, Ergenekon Davası, Poyrazköy Davası.. Bu nedenle mutluluk içerisinde olduğumuzu söyleyebilirim. Yolumuz açık olacak. Burada Silivri'de yatan bizlere en büyük desteği Hıdır Oktay'ı anmak istiyorum. Onların seslerini, türkülerini rüzgarın desteğiyle dinledik.

BAĞIMSIZ HAKİM VE SAVCILAR, PAÇAVRALARI ORTAYA SERDİLER"

Anayasa Mahkemesi... Dava aslında bizi etkiliyor ama bu karar kendi kaderini belirleyecektir demiştim. Evet, Türkiye'de bağımsız hakimler ve savcılar var. Kendilerine teşekkür ediyorum. Türk milletinin gözbebeği oldular. Paçavraları ortaya serdiler.

"YOLUMA NEFESİM YETTİĞİNCE DEVAM EDECEĞİM"

Kayıplarımız oldu. Ömrümün son baharında, 5 yılımı parmaklıklar ardında geçirdim. Yapma imkanlarım için zamanım az, ama yoluma nefesim yettiğince devam edeceğim. Korkmaz bağlar kurduk, bu bağlar devam edecek."
Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2014, 08:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327