Doğubeyazıt’ta Olaylar Devam Ediyor

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesindeki olaylar ikinci gününe girdi. Göstericiler birçok yeri tahrip edip yolları kapatırken, polisin müdahalelerinin yetersiz kalması üzerine takviye olarak jandarma ekipleri sevk edildi.Sabah saatlerinde BDP ilçe...

Doğubeyazıt’ta Olaylar Devam Ediyor
Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesindeki olaylar ikinci gününe girdi. Göstericiler birçok yeri tahrip edip yolları kapatırken, polisin müdahalelerinin yetersiz kalması üzerine takviye olarak jandarma ekipleri sevk edildi.
Sabah saatlerinde BDP ilçe binası önünde yaklaşık 150-200 kişilik bir grubun basın açıklamasından sonra ortalık savaş alanına döndü. Yolları kapatmaya başlayan göstericiler ve polis arasında taşlı, havaiyi fişekli ve molotoflu çatışma başladı. Göstericiler birçok yeri tahrip edip yollara barikat kurup ateşe verdi. Polisin müdahaleleri yetersiz kalınca jandarma ilçe merkezine gelerek polise takviye destek vermeye başladı. İlçe merkezindeki hemen hemen bütün yolları kapatan gruplar ara sokaklarda ve ana caddelerde polise saldırmaya devam ediyor. Göstericilere tazyikli su ve gazla müdahale eden polisler, yaklaşık 21 kişiyi gözaltına aldı. Olaylar halen devam ediyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327