Dokap’tan Arıcılara Eğitim Projesi

Merkezi Giresun’da bulunan Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi (DOKAP) Başkanlığı tarafından “Arı ve Arı Ürünlerinin Geliştirilmesi Projesi ‘’ çerçevesinde eğitim çalışması başlatıldı.DOKAP’ın sorumluluk alanında...

Dokap’tan Arıcılara Eğitim Projesi
Merkezi Giresun’da bulunan Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi (DOKAP) Başkanlığı tarafından “Arı ve Arı Ürünlerinin Geliştirilmesi Projesi ‘’ çerçevesinde eğitim çalışması başlatıldı.
DOKAP’ın sorumluluk alanında bulunan Doğu Karadeniz Bölgesi’ndeki illerde Arı ve Arı Ürünlerinin Geliştirilmesi Projesi kapsamında “Oğul ve Kış Bakımı” konulu eğitim çalışması Ordu’da başlarken, proje ile ilgili DOKAP Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada “ Eğitim projesi Türkiye Kalkınma Vakfı tarafından yürütülmekte olup, bu eğitim Samsun Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Personeli Ziraat Mühendisi Dr. Ali Korkmaz tarafından verilmektedir. Üç gün sürmesi planlanan eğitimin ilk gününde 50 arıcımız eğitime katılmıştır. Eğitime katılanlar arasında Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Hikmet Arı, Ordu Arı Yetiştiricileri Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcı Doçent Recep Ali Acısı ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile Türkiye Kalkınma Vakfı Proje Müdürü Ziraat Yüksek Mühendisi Derya Bacaksız, DOKAP Proje Sorumlusu Veteriner Hekim Şeref Demir, Ziraat Bankası Çatalpınar Müdürü Erdal Şan ve Ziraat Bankası Bölge Müdürlüğünden Satış ve Performans Yöneticisi Emine Aydın Paşaoğlu’da bulunmaktadır” denildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327