Dokuzgöz Turizme Kazandırılacak

Giresun’un Görele ilçesinde orman gülleriyle doğal bir güzellik sergileyen Dokuzgöz Mesire Yeri’nin kullanım planının çıkarılması turizme kazandırılmasını sağlayacak.Görele sahiline 7 kilometre mesafede bulunan Dokuzgöz’ün turizme...

Dokuzgöz Turizme Kazandırılacak
Giresun’un Görele ilçesinde orman gülleriyle doğal bir güzellik sergileyen Dokuzgöz Mesire Yeri’nin kullanım planının çıkarılması turizme kazandırılmasını sağlayacak.
Görele sahiline 7 kilometre mesafede bulunan Dokuzgöz’ün turizme kazandırılması amacıyla çalışma başlatıldığı belirtildi. Daha önce orman arazisi olan ve dönemin Orman Genel Müdürü Mehmet Ali Karadeniz tarafından yaptırılan konaklama ve sosyal tesisler ilgisizlikten çürümeye terk edilmişti.
Doğal güzellikleriyle yalnızca yöre halkının değil dışarıdan gelen yerli ve yabancı turistlerin de ilgi odağı haline gelen Dokuzgöz, uzun yıllardır turizme kazandırılması hedefleniyordu. Ancak kadastro çalışmaları sonucunda orman vasfını kaybetmiş Milli Parklar’a ait mera arazisi olarak kayıtlara geçtiğinden dolayı hiçbir çalışma yapılamıyordu. Görele Kaymakamlığı ve siyasilerin girişimleri sonucu Mera vasfından çıkartılarak turizm alanı ilan edilmesiyle ilgili çalışma başlatıldığı belirtildi.
Dokuzgöz’ün turizme kazandırılması adına İl Genel Meclisi’nde her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirten İl Genel Meclisi Üyesi Şengül Şahin “Biz yöremizin turizmle kalkınması adına her türlü çalışmayı yapmaya hazırız. Biliyoruz ki bölgemizin geleceği turizmdedir. Zaten Dokuzgöz’ün mera arazisi olması bir yanlışlıktır. Oysaki burası doğal güzellikleriyle turizme kazandırılması gereken bir bölgedir” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327