Dolandırıcılığın Böylesi

Çanakkale’de bir vatandaş, kapısına kadar gelen dolandırıcılara kendi elleriyle 24 bin liralık nakit para ve altın verdi. Son kalan bin 500 lirasını da teslim etmek üzereyken dolandırıldığının fark eden vatandaş, polise başvurdu.Çanakkale’de...

Dolandırıcılığın Böylesi
Çanakkale’de bir vatandaş, kapısına kadar gelen dolandırıcılara kendi elleriyle 24 bin liralık nakit para ve altın verdi. Son kalan bin 500 lirasını da teslim etmek üzereyken dolandırıldığının fark eden vatandaş, polise başvurdu.
Çanakkale’de yaşayan I.F’yi (57) ev telefonundan arayan ve kendisini Çanakkale Emniyet Müdürlüğü’nde polis olarak tanıtan bir kişi, kimlik bilgilerinin başkasının eline geçtiğini, adına kredi kartı çıkarılıp terör örgütüne para aktarıldığını söyleyerek, cep telefonu numarasını istedi. Telefondaki kişiye inanan I.F, şahsa numarasını verdi. Bu kez de cep telefonunu arayan aynı kişi, zabıt tutacağını söyleyerek evde ne kadar altın olduğunu sordu. Evde yüklü miktarda altın olduğunu öğrenen dolandırıcı, “Altının yeni mi eski mi olduğunu tespit etmemiz lazım. Altınları laboratuara göndereceğiz. Eve gelecek polis memuruna bütün altınları teslim edin” dedi. Paniğe kapılan I.F, telefonla konuşurken eve gelen, polis sandığı 25-30 yaşlarında erkek şahsa, toplam 10 bin TL civarındaki altınları teslim etti.
Bununla da yetinmeyen dolandırıcılar, I.F’yi Çarşı Caddesi’ndeki bankaya yönlendirerek hesabından 14 bin TL para çektirdi. I.F, bu parayı da Cumhuriyet meydanında yanına gelen aynı kişiye teslim etti. Gözü doymayan dolandırıcılar, bu kez başka bir bankadan 1500 TL para çektirdi, ardından da kuyumcuya yönlendirerek 5 cumhuriyet altını aldırdı. Yeniden Cumhuriyet Meydanı’nda polis sandığı kişiyle buluşan I.F, bu kez para ve altınları vermeden önce şahıstan kimliğini göstermesini istedi. Kimliğinin yanında olmadığını söyleyen şahıs, kalan para ve altınları almadan uzaklaştı. Dolandırıldığını anlayan I.F, polise giderek şikayetçi oldu. Polis, eşkali belirlenen dolandırıcıyı yakalamak için çalışma başlattı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327