Dolandırıldığı yetmedi üzerine bir de küfür yedi!

Bursa'da kendisini polis olarak tanıtan kişiler tarafından 4 kişi 28 bin lira dolandırıldı, üzerine bir de telefonla hakarete maruz kaldı.

Dolandırıldığı yetmedi üzerine bir de küfür yedi!

Bursa'da yaşanan 4 ayrı dolandırıcılık olayında vatandaşın 28 bin lirası gitti. Bir dolandırıcı kurbanının parasını aldıktan sonra tekrar telefonla arayıp küfürler savurdu.

İnegöl Akhisar mahallesinde ikamet eden C.O.A.'ı(42) telefonla arayan kimliği belirsiz kişi, kendisini polis olarak tanıttı. Yürütülen bir soruşturma kapsamında para yatırılması gerektiğini söyleyen sahte polisin anlattıklarına inanan C.O.A., bir banka ATM'sinden 4 bin 140 lira para yatırdı. Bir süre sonra dolandırıldığını anlayan C.O.A., İnegöl İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne başvurdu. Bursa Emniyet Müdürlüğü Beşevler Şehit İsmail Özbek Polis Merkezi Amirliği'ne müracaat eden İbrahim A.(48) ise cep telefonundan arayarak kendisini polis olarak tanıtan dolandırıcının yönlendirmesiyle Başevler mahalalesi Beşevler caddesi PTT'sine bin 105 lira yatırdığını söyledi. Polise ifade veren İbrahim A., "Parayı yatırdıktan sonra yeniden arayan dolandırıcı, bana küfrederek telefonu kapattı." dedi. Nilüfer Polis Merkezi Amirliği'ne başvuran 66 yaşındaki D.Ç. de cep telefonunu arayan ve kendisini polis olarak tanıtan bir kişinin yönlendirmesi ile PTT'deki hesaba 10 bin lira yatırdığını kaydetti. F.D.(34) ise ev telefonunu arayan sahte polisin yönlendirmesiyle bankadan 13 bin 55 lira kredi çekti. Bankadan çektiği parayı dolandırıcıların yanına gönderdiği bir kişiye teslim eden F.D., bir süre sonra dolandırıldığını anladı. Mağdurların müracaatı üzerine cumhuriyet savcıları, kendilerini polis olarak tanıtan telefon dolandırıcılarının yakalanması için soruşturma başlattı.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2015, 11:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327