Dolar 3 haftanın en düşük seviyesini gördü!

Dün gün içerisinde 3,5880'i gören dolar/TL hızlı bir düşüş göstererek geri çekildi. Kur, bankalararası piyasalarda 3,53'ün üzerinde işlem görüyor.

Dolar 3 haftanın en düşük seviyesini gördü!

Bankalararası piyasalarda dolar/TL 3,53'ün üzerinde işlem görüyor. Dolar dün günü 3,5540'dan tamamlamıştı. Kur bugün 3,5338 ile 8 Mayıs'tan bu yana en düşük seviyesine geriledi.

Euro ise 3,9580 seviyesinde seyrediyor.

Piyasalar halen kabinede yapılabilecek bir revizyonu gündemin en önemli maddesi olarak izlemeye devam ediyor.
Öte yandan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın dünkü açıklamaları kabine revizyonu olup olmayacağı konusunda bir soru işareti yaratırken, AKP'li yetkililer bu yorum için erken olacağını ancak bir revizyon olsa da büyük çaplı olmasını ve eylem planında bir değişiklik olmasının beklemediklerini söylediler.

Erdoğan bugün yıl sonuna kadar AKP'nin tüm il, ilçe ve belde teşkilatlarını güncelleyeceklerini söylerken, kabinedeki tüm bakanlardan 180 günlük bir eylem planı istediğini belirtti. Dolar/TL bir süredir 3,55-3,65 bandında sıkışık bir seyir izlerken, dün TL'nin benzer gelişmekte olan ülke para birimlerinden pozitif ayrışmasıyla kur 3,5415'e kadar geriledi.

ABD Başkanı Donald Trump'ın Rusya ilişkileri hakkında devam eden incelemelerin ortaya çıkardığı siyasi açmaz ve bu nedenle ABD ekonomisini rahatlatacağı düşünülen vergi indirimi ve harcama paketlerinin Kongre'den geçmesinin zorlaşacağı beklentisi de dolar üzerinde baskı yaratıyor.

Uzmanlar kurda aşağı hareketin devamı için 3,55 seviyesinin altında kalıcı olması gerektiğini belirtiyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER