Drogba’nın madenci ailelerine bağışladığı para kayıp!

Galatasaraylı eski futbolcu Drogba’nın, Soma'daki madenci ailelerine bağışladığı 1 milyon TL kayıplara karıştı.

Drogba’nın madenci ailelerine bağışladığı para kayıp!

MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, Galatasaraylı eski futbolcu Didier Drogba’nın bağışladığı 1 milyon TL de dahil olmak üzere, yapılan bağışların önemli bir kısmının Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) hesaplarında görülmediğini ileri sürdü.

Zaman’dan Mustafa Kuşen’in haberine göre Akçay, yapılan bazı yardımların akıbetinin bilinmediğini söyledi. Akçay sözlerini şöyle sürdürdü: “Mesela 25 Ağustos 2014 tarihinde Manisa'da oynanan Fenerbahçe-Galatasaray Süper Kupa finalinin gelirleri Soma'ya bağışlanacaktı. İzmir'de oynanan Galatasaray-Atletico Madrid maçı ile Chelsa, Beşiktaş ve Fenerbahçe arasındaki üçlü turnuva maçlarından elde edilen gelirler Soma'ya bağışlanacaktı. Galatasaraylı eski futbolcu Drogba, Somalı madencilerin ailelerine 1 milyon TL bağışta bulunmuştu. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından 5 milyon TL Soma için ayrılmıştır fakat bu paralar AFAD hesaplarında görünmemektedir, Soma Kaymakamlığı'na da iletilmemiştir. Hükümet, bu paraların akıbetini bir an önce açıklamalıdır.”


Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2015, 00:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
metinn
metinn - 4 yıl Önce

nerde yalan iftira camur atmak var ise al chp yi vur mhp ye cumhuriyet savciligi orada neden suc duyrsunda bulunmuyorsunuz pöööh

SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327