Dsp Genel Başkanı Masum Türker: “kadına Şiddet Acizliktir”

DSP Genel Başkanı Masum Türker, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” nedeniyle yayınladığı mesajda kadına şiddetin acizlik olduğunu belirtti.Türker, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası...

Dsp Genel Başkanı Masum Türker: “kadına Şiddet Acizliktir”
DSP Genel Başkanı Masum Türker, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” nedeniyle yayınladığı mesajda kadına şiddetin acizlik olduğunu belirtti.
Türker, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” nedeniyle yayınladığı mesajda, “Birleşmiş Milletler tarafından ‘Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ olarak kabul edilen 25 Kasım günü, ülkemizde yaşanalar açısından çok önemli ve anlamlıdır. Kadına yönelik şiddet, acizliktir, ilkelliktir ve kabul edilmesi mümkün değildir. Ne yazık ki ülkemizde son yıllarda artan kadına yönelik şiddet, oldukça kaygı verici bir düzeydedir. Kadına yönelik şiddet sosyal ve psikolojik açıdan uygulanacak politika ve yaklaşımlarla ortadan kaldırılabilecek sosyal bir yaradır. DSP olarak şiddetin, özellikle de kadına yönelik şiddetin önlenmesi konusunda atılacak her adıma her zaman destek olduk, bundan sonra da olacağız.
Kadınlarımızın eşitlik içerisinde huzurlu ve çağdaş bir yaşam sürmeleri gerekmektedir. Şiddetin değil, sevgi ve saygının egemen olması için sadece kadınlarımız değil, erkeklerimiz de mücadele etmelidir. Bu duruş, çağdaş yaşamın gereğidir. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’nde; toplumların birleştirici unsuru olan tüm kadınlarımızın yanında ve destekçisi olduğumuzu belirterek; kadınlarımıza yapılan her türlü şiddeti kınıyor, tüm kadınlarımıza hak ettikleri değerde güzel bir yaşam geçirmelerini diliyorum” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327