Düğün Sezonu Yeniden Başladı

Ramazan Ayı döneminde ara verilen düğün sezonu kaldığı yerden devam ediyor.Gaziantep Gaziler Caddesi üzerinde yer alan Kapalı Çarşı, düğün için çeyiz alışverişine çıkan insanlarla yeniden hareketlendi. Ramazan Ayı nedeniyle düğün...

Düğün Sezonu Yeniden Başladı
Ramazan Ayı döneminde ara verilen düğün sezonu kaldığı yerden devam ediyor.
Gaziantep Gaziler Caddesi üzerinde yer alan Kapalı Çarşı, düğün için çeyiz alışverişine çıkan insanlarla yeniden hareketlendi. Ramazan Ayı nedeniyle düğün sezonuna ara verilmişti. Çeyizlik ürün almak isteyen insanların vazgeçilmez durağı olan Kapalı Çarşı, Ramazan Ayı sonrası tekrar hareketli günlerine kavuştu.
Kapalı Çarşı Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Köylü, Ramazan Ayı döneminde yaşanan durgunluğun ardından işlerin yeniden normale döndüğünü belirterek, şunları söyledi:
“Ramazan ayında esnafımızın işi kötüydü. Yani tümüyle kötüydü. Ramazan ayından sonra biraz hareket başladı. Şu anda da o hareketlilik devam ediyor. Çeyiz işi, altın-gümüş tamiratı, çiçek, terzi tamiratı, tuhafiye, iplik, dantel, düğme, iğne, gibi ihtiyaçları vatandaş bizim çarşımızdan karşılıyor.”
Kapalı Çarşı’da 20 yıl boyunca terzilik yapan Fatih Doğan, “Ben genellikle çeyiz ürünü, perde işleriyle uğraşıyorum. 20 senedir bu işin içerisindeyim. Bizim işlerimiz genellikle Ramazan Ayı başladığı zaman durur. Düğünlerin durmasından dolayı bizim işler yavaşlar. Ramazan ayı öncesi ve sonrası bizim işler açılmaya başlar ve 12. aya kadar devam eder. Şu an işlerimiz çok şükür iyi” ifadelerini kullandı.
Çeyiz alışverişi için Kapalı Çarşı’yı tercih eden vatandaşın ihtiyacını karşılamak adına ellerinden geleni yapmaya çalıştıklarını dile getiren İhsan Demirören ise şu açıklamada bulundu:
“Bizim işimiz düğün. Gaziantep’teki düğünler biraz şatafatlı olur. Biz de insanlara biraz gösterişli şeyler sunmaya çalışıyoruz. Biz de insanların isteklerini elimizden geldiğince karşılamaya çalışıyoruz. Ramazan Ayı’nda insanlar Gaziantep’te salçalık, fıstık, pasta, çörek, börek, tatlı gibi işlerle uğraştı. Tabi hava sıcaklıklarıyla da insanlar biraz durgunlaştı. Düğüne ara verildi. Şimdi ise insanlar düğünlerini yapmaya başladı. Şu an satışlardan memnunuz.”
Kız çeyizi için lazım olan bütün ürünlerin satışını yaptığını belirten Elif Mıhçıoğlu isimli esnaf da şöyle konuştu:
“Çeyiz işlerinde Ramazan Ayı’nda bayağı bir durgunluk oldu. İş krizi bayağı vardı. Hatta siftah etmediğimiz günler bile oldu ama Ramazan Ayı’ndan ve bayramdan sonra işlerimiz biraz açıldı. Şu anda işlerimiz normal.”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327