Dünya Kupası'nı kazanacak ülkeyi açıkladı

ABD'li kamuoyu araştırmacısı Nate Silver 2008 ve 2012 ABD başkanlık seçim sonuçlarını en doğru tahmin eden isim olarak biliniyor.

Dünya Kupası'nı kazanacak ülkeyi açıkladı

 "İstatistik Kralı" Nate Silver'in "FiveThirtyEight" isimli bloğundan Dünya Kupası'yla ilgili yaptığı tahmin heyecan oluşturdu. Silver'in hesaplamasına göre, 2014 Dünya Kupası'nın şampiyonu ev sahibi Brezilya olacak.

YÜZDE 45'LE BREZİLYA


Silver şampiyon olabilecek takımların şansını yüzde üzerinden değerlendirdi. ABD'li istatistikçiye göre, Brezilya'nın Dünya Kupası'nı kazanma şansı yüzde 45. Brezilya'nın kupayı kazanacağı iddiası, elle tutulur verilere dayanıyor. Brezilya milli takımıyla ilgili istatistiklere bakan Nate Silver önemli veriler elde etti.

Örneğin Brezilya milli takımının kendi sahasında son kaybettiği resmi maç 1975 yılında. Silver'e göre, evinde maç kaybetme alışkanlığı olmayan bir takımı yenmek çok zor.

Nate Silver, 2014 Dünya Kupası tahmininde İngiltere ve İtalya'ya şans tanımıyor. İngiltere elenerek evine döndü. İtalya ise, çeyrek finali henüz garantileyemedi.
ABD'li istatikçi Nate Silver'e göre, Brezilya'dan sonra en şanslı takım yüzde 12.8'lik oranla Arjantin. Silver, Almanya'ya ise, yüzde 10.9'la üçüncü sırada şans tanıyor.

Silver'in dördüncü sırada şans tanıdığı İspanya ise evine döndü bile. ABD'li Nate Silver'in Dünya Kupası'nı kazanabileceği yönünde şans tanıdığı diğer ülkeler ise, Şili, Fransa ve Kolombiya.
Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2014, 09:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327