Dünya Sürat Pateni Ve Buz Hokeyi Şampiyonalari İzmir’de Yapılacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 2010 yılında hizmete açtığı Buz Sporları Salonu, önümüzdeki yılın Şubat ve Nisan aylarında hokey ve sürat pateni branşlarındaki iki dev organizasyona ev sahipliği yapacak.Bornova’daki Aşık Veysel...

Dünya Sürat Pateni Ve Buz Hokeyi Şampiyonalari İzmir’de Yapılacak
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 2010 yılında hizmete açtığı Buz Sporları Salonu, önümüzdeki yılın Şubat ve Nisan aylarında hokey ve sürat pateni branşlarındaki iki dev organizasyona ev sahipliği yapacak.
Bornova’daki Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’nda hizmet veren buz sporları salonu, iki büyük uluslararası organizasyona hazırlanıyor. 2012 ve 2013 yıllarındaki U20 Dünya Buz Hokeyi Şampiyonası’ndaki başarılı organizasyonların ardından salona tam not veren IIHF (Dünya Buz Hokeyi Federasyonu) ve ISU (Dünya Short Track Federasyonu) yöneticileri, Dünya Sürat Pateni ve Dünya Buz Hokeyi Şampiyonası’nın da İzmir’de düzenlenmesine karar verdi. 300 sporcunun katılacağı Dünya Sürat Pateni Şampiyonası, 2015 yılının Şubat ayında düzenlenecek. Nisan’da ise Türkiye, Güney Kore, Lüksemburg, Hong-Kong, Birleşik Arap Emirlikleri, Gürcistan ve Bosna-Hersek’in yer alacağı Dünya Buz Hokeyi Şampiyonası grup maçları yapılacak.
İZMİR İÇİN BÜYÜK GURUR
İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, IIHF ve ISU’dan gelen iki müjdeli habere hem ülkemiz hem de İzmir adına çok sevindiklerini belirterek, “Türkiye’nin en gözde tesisinde iki dünya şampiyonasına ev sahipliği yapmanın gururunu yaşayacağız. İzmir sporuna ve turizmine katkıda bulunup şehrimizin adını dünyaya duyuracağız. Böylesine önemli bir tesisi İzmir’e kazandırmanın faydalarını hem sporcu yetiştirme hem de uluslararası organizasyon alma açısından her geçen gün daha net bir şekilde görüyoruz” diye konuştu.
BAKIM ÇALIŞMALARI 1 EYLÜL’DE BİTİYOR
Yılda iki ay periyodik bakıma alınan Buz Sporları Salonu, 1 Eylül tarihinde sporculara ve halka yeniden hizmet vermeye başlayacak. İzmir’e verilen iki Dünya Şampiyonası’na hazırlık açısından büyük önem taşıyan pistin bakım çalışmaları da titizlikle sürdürülüyor. Yenilenen aksamları ve malzemeleriyle yılda 10 ay hizmet veren tesis, ilk günkü haline döndürülüyor.
Bakıma alınan salonda küp ekran, ses sistemi ve soyunma odaları ile kale direklerinin boya ve bakımı yapılırken, zarar gören boordlar ve kırık camlar yenilendi. Salon çatısı, kalorifer kazanları, doğalgaz brülörleri, klimalar ve havalandırma sistemleri, soğutma grubu gibi önemli donanımların yıllık bakımları tamamlandı. Aynı süreçte 3 adet soğutma grubu kompresörleri ise yenilendi. Diğer yandan, halk gününde kullanılan patenlerin bakımı yapılırken, soyunma odası ve koridorların tabanlarındaki döşemeler sıfırlanıp, ’yangın panik kapı alarm sistemi’ kuruldu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327