Dursunbey Belediyesi Evde Sağlık Bakımı Hizmeti Verecek

Dursunbey Belediyesi ve İlçe Toplum Sağlığı Merkezi Evde Bakım Hizmetleri kapsamında protokol imzaladı. Bu kapsamda belediye sağlık hizmetlerini vatandaşın ayağına götürecek.Dursunbey’de sosyal projeler ile dikkatleri üzerine çeken belediye...

Dursunbey Belediyesi Evde Sağlık Bakımı Hizmeti Verecek
Dursunbey Belediyesi ve İlçe Toplum Sağlığı Merkezi Evde Bakım Hizmetleri kapsamında protokol imzaladı. Bu kapsamda belediye sağlık hizmetlerini vatandaşın ayağına götürecek.
Dursunbey’de sosyal projeler ile dikkatleri üzerine çeken belediye yeni bir projeye daha imza attı. Dursunbey Belediyesi ile İlçe Toplum Sağlığı merkezi arasında oluşturulan protokol ile İlçe genelinde bulunan ve Sağlık merkezlerine ulaşamadığı tespit edilen vatandaşlara sağlık hizmetleri evlerinde verilecek. Daha önce Toplum Sağlığı Merkezince yürütülen fakat devam ettirilemeyen bu uygulama Belediyenin desteği ile daha nitelikli bir şekilde vatandaşa hizmet verecek.
Dursunbey Belediye Başkanlığı makamında Başkan Ramazan Bahçavan ve İlçe Toplum Sağlığı Merkezi Müdürü Mehmet Sarı arasında imzalanan protokol ile Evde bakım hizmetleri daha da kapsamlı hale gelecek. Proje hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan “Belediyemiz Sosyal Hizmetler Müdürlüğü İlçemiz genelinde ev ev dolaşarak yardıma muhtaç elden ayaktan düşmüş vatandaşlarımıza hizmet etmek için çalışıyor. Ekiplerimiz bazı vatandaşlarımızı evlerinden alarak sevgi evinde misafir ediyor. Fakat bazı yaşlı vatandaşlarımız bu teklifimizi ne yaparsak yapalım kabul etmiyor. Evlerinde temizlik yaptığımız, gıda desteği yaptığımız bu vatandaşlarımıza Sağlık hizmetlerinin de götürülmesi için girişimde bulunduk. Ekiplerimiz ile defalarca mahallelerimizdeki yaşlılarımızın ayağına giderek onların sağlık durumlarını yerinde inceleyen Doktorumuz Mehmet Sarı’ya bu Evde Sağlık Hizmetleri ile ilgili teklifte bulunduk. Oda sağolsun bu teklifimizi geri çevirmeyerek bir protokol imzalama teklifinde bulundu. Bu projemiz ile evlerinde bakıma muhtaç vatandaşlarımızın ayağına kadar Doktor ve Tıbbi malzemeleri ulaştıracağız. İnşallah hayırlara vesile olur” dedi.
İlçe Toplum Sağlığı Merkezi müdürü Mehmet Sar, "Evde Bakım Hizmetlerini İlçe toplum Sağlığı Merkezi olarak bir süre İlçemizde sürdürdük. Fakat bu hizmet bazı aksaklıklardan dolayı sürdürülemedi. Belediyemiz bu projenin devamı için bize bir teklif ile geldi. Bizde hiç düşünden bu teklifi kabul ettik. Ortaklaşa sürdüreceğimiz bu proje kapsamında elimizde olan verileri masaya yatıracağız. Bizde kaydı olan evde bakım taleplerini yeniden gözden geçirecek yeni gelecek talepleri de inceleyerek programımıza alacağız. Bu hizmetten Sağlık kurumlarına gidemeyen hasta, yatalak, özürlü vatandaşlarımız yararlanacak. Onların genel sağlık taramalarını bulundukları evlerinde sürdürecek bir Doktorumuz, bir hemşehrimiz ve belediye Sosyal Hizmetler Çalışanlarımız ile bu taramaları belirli periyotlarda sürdüreceğiz” dedi.
Konuşmaların ardından imzalanan protokol gereği Halk Sağlığı İl Müdürlüğü tarafından tahsis edilecek araca Dursunbey Belediyesi yakıt desteğinde bulunacak. İki kurum arasında imzalanan protokolün ardından Başkan Bahçavan ve Doktor Mehmet Sarı bu projenin hayırlara vesile olmasını dilediler.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327