Düzce Besyo’dan Obezite Ve Spor Sempozyumu

Düzce Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Sempozyum Yürütme Kurul Üyeliği ve Başkanlığını Doç. Dr. Kürşat Karacabey’in yaptığı “2. Ulusal Çocuk ve Ergen Obezitesi Sempozyumu” 13-16 Kasım 2014 Limak Limra Hotel & Resort,...

Düzce Besyo’dan Obezite Ve Spor Sempozyumu
Düzce Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Sempozyum Yürütme Kurul Üyeliği ve Başkanlığını Doç. Dr. Kürşat Karacabey’in yaptığı “2. Ulusal Çocuk ve Ergen Obezitesi Sempozyumu” 13-16 Kasım 2014 Limak Limra Hotel & Resort, Kemer Antalya’da düzenliyor.
Doç. Dr. Karacabey, Düzenleme Kurulunda Antrenörlük Eğitimi Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Nurper Özbar ve Bilim Kurulunda Sağlık Bilimleri Enstitü Müdürü Doç. Dr. Recep Özmerdivenli’nin de yer aldığı etkinlikle ilgili olarak, “BESYO olarak böyle önemli bir sempozyumda paydaşlarımızla birlikte görev alıyor olmaktan büyük mutluluk duyuyorum” dedi.
ÇOCUK OBEZİTESİ ÖNEMLİ
Doç. Dr. Kürşat Karacabey, çağımızın en büyük sorunlarından biri olan çocuk obezitesinin önemine vurgu yaparak, “Televizyon ve internet bağımlılığı çocukları hareketsiz bir yaşama yönlendirip, egzersizden uzaklaştırarak, obez olmalarına neden oluyor. Fiziksel aktivite, çocukluk ve gençlik dönemlerinde bedensel gelişimin sağlıklı olmasını sağlayıp, ileri yaşlarda ise kişinin sağlığının bozulmasını önlemektedir. Egzersiz, çocukluk ve ergenlik çağında yapılması gereken en önemli etkinliktir” şeklinde konuştu.
Karacabey, “Yapılan birçok bilimsel çalışma gösteriyor ki; ‘Egzersizin sağlık üzerinde birçok psikolojik ve fizyolojik olumlu etkileri var. 6 yaş ve üzeri obez çocukların yüzde 50’si yetişkinlik dönemlerinde de obez olmaktalar. Bu oran çocukluk çağında obez olmayanlarda yüzde 10’a kadar düşmektedir. O halde obezite erken yaşta tespit edilmeli ve obeziteden korunmak için fiziksel etkinlikler artırılmalıdır” dedi.
GELECEK SENE DÜZCE’DE
Doç. Dr. Kürşat Karacabey, ayrıntılı bilgilerine “//www.obezitesempozyumu2014.com” adresinden ulaşılabilen sempozyumun gelecek sene uluslararası katılımlı olacak şekilde Düzce üniversitesinin ev sahipliğinde yapmayı planladıklarını belirterek sözlerine son verdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327