(düzeltme) Sağlık Bakanlığı’ndan Ebola Açıklaması

Sağlık Bakanlığı, Fildişi Sahilleri’nden 20 gün önce İstanbul’a gelen ve ebola şüphesiyle hastaneye kaldırılan 21 yaşındaki kadın hastaya sıtma ön tanısı konulduğunu açıkladı.Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada,...

(düzeltme) Sağlık Bakanlığı’ndan Ebola Açıklaması
Sağlık Bakanlığı, Fildişi Sahilleri’nden 20 gün önce İstanbul’a gelen ve ebola şüphesiyle hastaneye kaldırılan 21 yaşındaki kadın hastaya sıtma ön tanısı konulduğunu açıkladı.
Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Marmara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi’ne 15 Ekim Çarşamba günü akşam saatlerinde 21 yaşında yabancı uyruklu bir kadın hastanın yüksek ateş, bulantı ve karın ağrısı şikayetiyle başvurduğu belirtildi. Hastanın 20 gün önce Fildişi Sahilleri’nden İstanbul’a geldiği anlaşıldığından ebola ve sıtma dahil diğer enfeksiyon hastalıkları yönünden değerlendirmek için tetkiklerinin yapıldığı ve sıtma ön tanısı konulduğu kaydedilen açıklamada, "Hasta, ileri tetkik ve tedavi için Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilmiştir. Ayrıca hastanenin acil servisinde tedbir amacıyla kısa süreliğine hizmete ara verilmiştir. Hastane acil servisi dezenfeksiyon işlemleri tamamlandıktan sonra yeniden hizmet vermeye başlamıştır" denildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327