E-okul veli bilgilendirme sistemi yeni dönemde de aktif!

MEB e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) portalından öğrencilerin okul bilgileri takip edilebiliyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın e-Okul VBS portalından öğrencilerin not bilgisi ve devamsızlık bilgisi öğrenilebiliyor. MEB e-Okul VBS portalı yeni eğitim döneminde de velilere eğitim bilgisi akışını sağlayacak.

E-okul veli bilgilendirme sistemi yeni dönemde de aktif!

Türkiye’de her geçen gün daha yaygın bir kullanım oranına ulaşan akıllı cihazlar, insanların internete erişilebilirliğini daha pratik bir hale getiriyor. Özellikle de günümüz modern Türkiye’sinde akıllı cihazlar aracılığı ile insanlar nerede olursa olsun internete kolay bir şekilde erişim sağlayabilmesine olanak sağlaması her geçen gün internet altyapısı devlet kademelerinde de kendisini göstermeye başladı.

Günümüz modern teknolojisini aktif şekilde Türk eğitim sistemi içerisinde kullanılmasını sağlayan Milli Eğitim Bakanlığı’nın elektronik ortam üzerinde çok sayıda dijital hizmet uygulaması bulunuyor. Bu doğrultuda ocak 2007’den bu yana kesintisiz olarak elektronik ortam üzerinde öğrenci okul ve eğitim bilgisi eğitim bilgilerinin velilere ulaştırılabilmesi konusunda e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi hizmet uygulaması bulunuyor. 

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2016, 12:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327