Edirne 2.kitap Fuarı Başlıyor

Edirne Belediyesi tarafından düzenlenen, ’Edirne 2. Kitap Fuarı’ etkinliği başlıyor.Edirne Belediye Başkanlığı tarafından, eğitim-öğretim faaliyetlerinde bulunan öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, okuyucuları ile buluşturmak...

Edirne 2.kitap Fuarı Başlıyor
Edirne Belediyesi tarafından düzenlenen, ’Edirne 2. Kitap Fuarı’ etkinliği başlıyor.
Edirne Belediye Başkanlığı tarafından, eğitim-öğretim faaliyetlerinde bulunan öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, okuyucuları ile buluşturmak amacı ile 17-26 Ekim 2014 tarihleri arasında Ekmekçizade Kervansaray’ında ’Edirne 2.Kitap Fuarı’ düzenlenecek.
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, konuyla ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada, "Medeniyetleri oluşturan ve kültür yaşamının temel taşlarından olan bilgi, insanlığın doğuşundan bugüne toplumların ekonomik ve kültür gelişmelerinde daima en büyük güç olmuştur. İlk çağlarda konuşarak ve işaretlerle aktarılan bilgi, gelişen teknolojik gelişmelerle birlikte kültür yaşamına kağıdın girmesi ve matbaanın icadıyla üretim sürecinden sonra çoğaltılabilme-biriktirebilme özelliğine sahip olmuştur. Bu süreç ile birlikte, yazarlarımız tarafından üretilen eserler, yayınevleri tarafından hızla yayımlanarak, toplumların aydınlanması amacıyla bireylere ulaştırılması sağlanmıştır" dedi.
Gürkan, öğrencilere kitap okuma alışkanlığını kazandırmayı ve yazarları, okuyucuları ile buluşturmayı hedeflediklerini dile getirerek, "Edirne Belediye Başkanlığı olarak kentimizde yaşayan halkımıza, eğitim-öğretim faaliyetlerinde bulunan öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, yayınevleri tarafından yayımlanan eserleri ve bu eserlerin yazarlarını okuyucuları ile buluşturmak amacı ile 17-26 Ekim 2014 tarihleri arasında Ekmekçizade Kervansaray’ında ’Edirne 2. Kitap Fuarı’ düzenlenecektir" ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327