EDİRNE BELEDİYESİ’NİN HALK SAĞLIĞI İÇİN DENETİMLERİ SÜRÜYOR

Edirne Belediye Başkanlığı’na ekipler, düzenli olarak fırın ve kasap denetimlerine devam ediyor.Edirne Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Sağlık İşleri Birimi ile birlikte Zabıta Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüttüğü denetimlere,...

EDİRNE BELEDİYESİ’NİN HALK SAĞLIĞI İÇİN DENETİMLERİ SÜRÜYOR
Edirne Belediye Başkanlığı’na ekipler, düzenli olarak fırın ve kasap denetimlerine devam ediyor.
Edirne Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Sağlık İşleri Birimi ile birlikte Zabıta Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüttüğü denetimlere, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu da katılarak, halk sağlığının önemine vurgu yaptı. Tanrıkulu, gıda üretimi yapan tüm işletmelerin hijyen koşullarına özen göstermeleri gerektiğini belirtti.
Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, "Belediye Başkanlığımızca iş yerlerinin denetimlerini aralıksız sürdürerek, gıda üretimi yapan iş yerlerinin hijyen kurallarına uyup uymadığını, işletmenin üretim izninin olup olmadığına ve ürünlerin saklanma koşullarına uygunluğunu denetleyerek, gerektiği takdirde kanuni işlemleri gerçekleştiriyoruz. Amacımız, vatandaşlarımızın sağlıklı gıdalar tüketmesini sağlamak" dedi.
Edirne Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Sağlık İşleri Birimi ile birlikte Zabıta Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüttüğü denetimler kapsamında Et Entegre ve Tarım Açık Cezaevi’nin denetlendiği belirtildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327