Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Ab Parlamentosu’nda Konuştu

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Belçika’nın başkenti Brüksel’de bulunan Avrupa Birliği Parlamentosu’nda “göç ve vahşetin önlenmesi” konulu oturumda Türkiye’yi temsilen bir konuşma yaptı.13 Ekim 2013 tarihinde Libya’dan İtalya’ya...

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Ab Parlamentosu’nda Konuştu
Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Belçika’nın başkenti Brüksel’de bulunan Avrupa Birliği Parlamentosu’nda “göç ve vahşetin önlenmesi” konulu oturumda Türkiye’yi temsilen bir konuşma yaptı.
13 Ekim 2013 tarihinde Libya’dan İtalya’ya giden göçmen teknesinin Lampedusa Adası açıklarında batarak yüzlerce mültecinin hayatını kaybetmesinin yıldönümü münasebetiyle Avrupa Birliği Parlamentosu’nda “göç ve vahşetin önlenmesi” konulu bir oturum yapıldı. Oturuma Avrupa’nın 5 ayrı ülkesinden birer belediye başkanı ve mülteciler konusunda çalışmalar yürüten uluslararası örgütlerin temsilcileri konuşmacı olarak davet edildi. Türkiye’den de Balıkesir’in Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka katıldı. Türkiye adına 10 dakika konuşan Başkan Saka, Avrupa Birliği Parlamentosu’nda kendisine destek olan Yun Kyrkos Miltiadis’e teşekkür ederek, “Böyle bir konuda Avrupa Birliği Parlamentosu’nda ülkemiz adına bulunmaktan gurur duydum. AB Parlamentosu’ndaki oturum öncesi ve sonrasında ise çeşitli temaslarda buluma fırsatı yakaladım. AB parlamenterlerine çeşitli konularda görüşlerimi anlattım" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327