Edremit Zabıtadan Çarşamba Pazarına Denetim

Balıkesir’in Edremit Belediyesi zabıta ekipleri Çarşamba Pazarı’nda denetimde bulundu. Ekipler tarafından esnafların yaka kartı, oda kaydı ve vergi kaydı olup olmadığı kontrol edildi.Edremit Belediyesi’ne bağlı Zabıta Müdürlüğü...

Edremit Zabıtadan Çarşamba Pazarına Denetim
Balıkesir’in Edremit Belediyesi zabıta ekipleri Çarşamba Pazarı’nda denetimde bulundu. Ekipler tarafından esnafların yaka kartı, oda kaydı ve vergi kaydı olup olmadığı kontrol edildi.
Edremit Belediyesi’ne bağlı Zabıta Müdürlüğü ekipleri bölgenin en büyük halk pazarı olan Edremit Çarşamba Pazarı’nda denetimlerde bulundular. Pazaryerinde ki esnafların yaka kartı, bağlı bulunduğu esnaf odasına kayıtlı olup olmadığı, vergi kaydının bulunup bulunmadığı ve pazar esnafının uymak zorunda olduğu kurallara uyulup uyulmadığı konularında denetlendi. Ekipler tarafından denetim sırasında tespit ettikleri eksik evrak ve kural dışı bir durumla ilgili olarak uyarıda bulunarak eksiklerin giderilmesi için süre verildi. Zabıta yetkilileri bir sonra ki denetimde uyarı ve verilen süre içerisinde eksiklerini yerine getirmeyenler hakkında yasal işlem uyguladıklarını ifade ettiler. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, pazaryerlerini vatandaşın temel olarak alışverişlerini yaptığı yerler olduğunu belirterek “Vatandaşlarımızın güveli ve sağlıklı ürünler alabilmesi için zabıta ekiplerimiz ilçemizde kurulan tüm pazaryerlerinde periyodik olarak denetimlerde bulunuyorlar. Bölgenin en büyük pazarı konumunda olan Çarşamba Pazarı’nda da ilgili kurallara uyulup uyulmadığı sıklıkla denetimden geçiriliyor” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327