Eğitim-bir Sen Batman Şube Başkanı Mehmet Ergin’den Hüda Par’a Ziyaret

Hür Dava Partisi (Hüda Par) Batman Merkez İlçe Başkanlığı’na seçilen Ömer Faruk Dursun’a tebrik ziyaretinde bulunan Eğitim-Bir Sen Batman Şube Başkanı Mehmet Ergin, çözüm sürecinde dindarların da muhatap alınması gerektiğini söyledi.Memur...

Eğitim-bir Sen Batman Şube Başkanı Mehmet Ergin’den Hüda Par’a Ziyaret
Hür Dava Partisi (Hüda Par) Batman Merkez İlçe Başkanlığı’na seçilen Ömer Faruk Dursun’a tebrik ziyaretinde bulunan Eğitim-Bir Sen Batman Şube Başkanı Mehmet Ergin, çözüm sürecinde dindarların da muhatap alınması gerektiğini söyledi.
Memur Sen Konfederasyonu’na bağlı Eğitim-Bir Sen Batman Şube Başkanı Mehmet Ergin ve yönetimi, önceki hafta yapılan 1. Olağan Kongresi’nde Merkez İlçe Başkanlığı’na seçilen Ömer Faruk Dursun’a, tebrik ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette Hüda Par Merkez İlçe Başkanı Ömer Faruk Dursun ve Hüda Par il teşkilatından yöneticiler de hazır bulundu. Eğitim-Bir Sen Batman Şube Başkanı Mehmet Ergin, Merkez İlçe Başkanlığına seçilen Dursun’u tebrik ederek, görevinde başarılar diledi. Batman ve bölgenin sorunlarının konuşulduğu ziyaret samimi bir ortamda gerçekleşti. İlk olarak söz alan Ergin, Kürt sorunu ve çözüm sürecinde tek muhatabın bir cenah olamayacağını belirterek, dindar kesimlerin de Kürt sorununda temsiliyet ve muhatap alınması gerektiğini kaydetti. 6-7 Ekim olaylarına da değinen Ergin, “6-7 Ekim olayları gösterdi ki Kürt sorunun sadece bir kesimle yürütülmesi ne sonuçlara yol açtı. Dindar kesimler de bir araya gelerek diyaloglar geliştirmeli ve temsiliyeti ele almalıdır. İslami kesimde elini taşın altına koymalıdır. Sadece bir kesim muhatap alınarak bu sorun çözülemez. Çözüm sürecinde dindarlar da muhatap alınmalı” dedi.
Daha sonra söz alan Dursun, yapılan ziyaretten memnuniyetini dile getirerek; Ergin ve Eğitim-Bir Sen heyetine teşekkür etti. Dursun, Ergin’in görüşlerine katıldığını belirterek, HDP çizgisinin Kürtlerin tamamını temsil etmediğini belirtti. Dursun, “HDP çizgisi tek başına Kürtlerin temsilcisi ve muhatabı olamaz. Kürt sorununda bir dayatma vardır. Bunun çözümü için tüm Kürtlerin ve İslami kesimin de masada olması lazımdır” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327