Eğitim-sen’den Basın Açıklaması

Eğitim-Sen Kayseri Şube Başkanı Ulaş Apaydın yaptığı basın açıklamasında 2014-2015 eğitim-öğretim yılının Pazartesi günü başlayacağını belirterek, "Okul müdürleri siyasi irade ile gelmesin" dedi.Eğitim-Sen Kayseri Şube Başkanı...

Eğitim-sen’den Basın Açıklaması
Eğitim-Sen Kayseri Şube Başkanı Ulaş Apaydın yaptığı basın açıklamasında 2014-2015 eğitim-öğretim yılının Pazartesi günü başlayacağını belirterek, "Okul müdürleri siyasi irade ile gelmesin" dedi.
Eğitim-Sen Kayseri Şube Başkanı Ulaş Apaydın, 2014-2015 eğitim-öğretim yılı bildiğiniz gibi Pazartesi günü açılacak. Eğitimde inanılmaz bir siyasi kadrolaşma yaşanmıştır. Şube Müdürlerinin yeniden oluşturulması, okul müdürlerinin görevden alınması şeklinde görülmektedir. Gerçekten eğitimde inanılmaz bir kaos yaşanmaktadır. Eğitim camiası şimdiye kadar hiç bu kadar zorlanmamıştır. Kayseri’de 147 müdür 75 puanın üzerine çıkmıştır. Bunun 140’ı yandaş sendikanın üyesidir. Hukuksuzluklar, adaletsizlikler üst üste gelmektedir" diye konuştu.
Apaydın ayrıca, "Okul müdürleri müfettişler tarafından her yıl denetlenmektedir. Bunun sonucunda okul müdürleri yüksek puanlar almaktadır. Şuan ki verilen puanlama baktığımızda bu eğitimde siyasallaşmanın ispatıdır. Okul müdürleri siyasi idare ile gelmesin. Bunlar yapılacak sınavlarla göreve gelsinler" dedi.
Kendi kurumlarını ilgilendiren yöneticilerle randevu taleplerine yanıt alamadıklarını belirten Apaydın, "Randevu konusunda bizlerin bağlı bulunduğu kurumlarla yaptığı randevu taleplerine olumlu bir yanıt alamadık. Sağolsun Vali bey ile yaptığımız randevu talebine hemen yanıt verip bizimle görüştüler. Vali Yardımcımız sağolsun bizim randevu talebimizi kabul edip, problemlerimizi dinledi. Ancak bizim bağlı olduğumuz birinci kurum randevu talebimize cevap vermemiştir" ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327