Eğitim Sen’den Yönetici Atamaları Önerisi

Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Serkan Demir, eğitim yöneticilerinin demokratik yollardan seçilmese gerektiğini belirtti.Okul yönetici atamaları konusunda açıklamalarda bulunan Demir, Eskişehir Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 16-23 Ekim...

Eğitim Sen’den Yönetici Atamaları Önerisi
Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Serkan Demir, eğitim yöneticilerinin demokratik yollardan seçilmese gerektiğini belirtti.
Okul yönetici atamaları konusunda açıklamalarda bulunan Demir, Eskişehir Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 16-23 Ekim 2014 tarihlerinde 566 adaya uygulayacağı sözlü mülakat için iki komisyonu oluşturduğunu belirtti. Serkan Demir, "Okullarda yeni gerginliklere yol açacak adımlardan uzak durmalı, sürecin şeffaf yürütülmesi için gayret göstermeli, yeterlilik kriterine göre hareket etmeli, sendika aidiyetine göre davranmamalı ve her şeyden önemlisi sözlü sınavına katılan adayı küçük düşürecek davranışlarda bulunmamalı ve soruların bir örneğini adaya vermelidir” dedi.
Eğitim Sen olarak, bu tarz atamalar yerine, eğitim yöneticilerinin demokratik seçimlerle belirlenmesini ve yönetici atamalarında yeterlilik kriterinin temel alınmasını savunduklarını belirten Şube Başkanı Serkan Demir, eğitimde yaşanan siyasi kadrolaşma girişimlerine yol açan uygulamaların karşısında olmaya devam edeceklerini söyledi.
Sürecin takipçisi olacaklarını belirten Demir, yaşanabilecek hukuksuzluklara karşı mahkeme süreçlerini işletileceğini, her türlü demokratik reflekslerin verileceğini sözlerine ekledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327