Eğitimcilerden Anayasa Mahkemesi Başkanı Kılıç’a Mektup

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesi üyesi 400 öğretmen, Milli Eğitim Temel Kanunu’nda yapılan bazı değişikliklerin iptali talebiyle topladıkları mektup, imza ve şikayet dilekçelerini Anayasa Mahkemesi’ne gönderdi.Nevşehir PTT Binası önünde...

Eğitimcilerden Anayasa Mahkemesi Başkanı Kılıç’a Mektup
Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesi üyesi 400 öğretmen, Milli Eğitim Temel Kanunu’nda yapılan bazı değişikliklerin iptali talebiyle topladıkları mektup, imza ve şikayet dilekçelerini Anayasa Mahkemesi’ne gönderdi.
Nevşehir PTT Binası önünde toplanan sendika üyeleri görevden alınan okul müdürlerinin puanlarındaki dengesizlik ve adaletsizlikleri dile getiren dilekçelerinde, ilk defa ve yeniden okul müdürü görevlendirilmeleri mülakatlarında ayrımcılık yapıldığını ifade etti. Eğitimciler daha sonra topladıkları mektup, imza ve şikayet dilekçelerini posta yolu ile Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’a gönderdi.
Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, yaptığı açıklamada; "Mart ayında yürürlüğe giren 6528 sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun ile getirilen yeni düzenlemeler Anayasamızda yer alan hukuk devleti ilkesi ve hakkaniyet anlayışı ile bağdaşmamaktadır. Bu kanunla Milli Eğitim Bakanlığında ciddi bir yönetici ve öğretmen kıyımı yaşanmasına sebep olunmuş ve yandaş kayırmacılığının önü açılarak önümüzdeki süreçte daha büyük sıkıntılara zemin hazırlanmıştır. Eğitim camiasında infiale yol açan ve kamuoyunda ucube kanun olarak adlandırılan bu kanun hakkında yüksek mahkemenin vereceği kararın mutlaka hukukun üstünlüğünü korumak doğrultusunda olacağına şüphe yoktur. Toplam 3 buçuk sayfadan oluşan ve ilgili kanundaki yanlışları anlatan dilekçelerimiz ile birlikte öğretmenlerimiz tarafından yazılan mektupta da ilgili kanunun iptal edilmesi gerektiği belirten ifadeler ile birlikte, iptal edilmesi ile ilgili gecikmenin de bir an önce sonlandırılması talep edilmektedir. Yanlışlara dur demek adına, demokrasinin yok edilmemesi adına karar vereceğinden şüphe duymadığımız Türk adaletine güveniyoruz." dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327