EHEM’DE MEZUNİYET SEVİNCİ

Edremit Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü (EHEM) eğitim hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Mehmetalan da ilk kez açılan ‘Ağaç Kesme ve Boylama Kursu’nu başarıyla tamamlayan kursiyerlere belgeleri düzenlenen törenle verildi.Törene, İlçe...

EHEM’DE MEZUNİYET SEVİNCİ
Edremit Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü (EHEM) eğitim hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Mehmetalan da ilk kez açılan ‘Ağaç Kesme ve Boylama Kursu’nu başarıyla tamamlayan kursiyerlere belgeleri düzenlenen törenle verildi.
Törene, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, şube müdürü Vedat Kaya, merkez müdürü İsmail Damar, İHA müdürü Bekir Terzioğlu, müdür yardımcısı Faruk Acar, muhtar Metin Aktaş, kooperatif başkanı Ümit Doğan, usta öğretici olarak görev alan emekli Orman Mühendisi Eski Milli Parklar Şefi Hasan Basri Avcı ve kursiyerler katıldı.
Müdür Damar, "Ormancılık dalı altında 56 saat süreli kursumuzda 24 kursiyerimiz başarılı olarak belge almaya hak kazanmıştır. Eğitimler teorik ve uygulamalı eğitimlerden oluşmuştur. Eğitimlerin 24 saati İş Güvenliği ve İşçi Sağlığı, 32 saati Kesim Hazırlığı Kesme ve Boylama modüllerinden oluştu. Kursta usta öğretici olarak Hasan Basri Avcı ve Burçin Arslanoğlu görev aldı. Eğitimlerin başlatılmasında muhtarımız Metin Aktaş ve Kooperatif Başkanı Ümit Doğan ın gayretleri ve katkıları olmuştur. Emeği geçenlere teşekkür ediyor ve kursiyerlerimizi tebrik ediyorum." dedi.
Kursiyerlere belgelerinin dağıtılmasının ardından yapılan ikramla tören sona erdi.
Edremit Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü (EHEM) Okuma-Yazma Öğretiminden Bilgisayarlı Muhasebeye, Çocuk Oyunlarından Havuz Suyu Operatörlüğüne, Emlak Danışmanlığından Kur’an-ı Kerim Öğretimine, Sınavlara Hazırlık Kurslarından Hasta ve Yaşlı Bakımına, Aşçılık tan Kuaförlüğe El Sanatlarından Müzik ve Spora bir çok alandaki eğitimlerle yöremizdeki insanımızın eğitim ihtiyaçlarına cevap verirken meslek edindiriyor ve sektörlerin ihtiyacı olan nitelikli iş gücünü yetiştirdiği açıklandı. Eğitim alanında geniş bir yelpazede hizmet sunan merkez Edremit in hemen hemen tüm mahallelerine eğitim hizmeti götürmesi ile dikkat çekiyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327