Ekmeleddin İhsanoğlu Cuma namazı çıkışı bağış yaptı

CHP ve MHP'nin çatı adayı olarak gösterilen Ekmeleddin İhsanoğlu, Cuma namazını Ankara Hacı Bayram Veli Camisinde kıldı.

Ekmeleddin İhsanoğlu Cuma namazı çıkışı bağış yaptı

Cuma namazına gelişinde kendisini burada bekleyen MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural ile Hacı Bayram Veli Camisine girişinde çıkardığı ayakkabılarını bir süre koyacak yer bulamayan İhsanoğlu, namaz sonrası ise çıkıştaki cami yaptırma derneğinin kutusuna 100 TL atarak yardımda bulundu.

Beraberindekilerle buradan cami avlusunda bulunan Hacı Bayram-ı Veli Türbesi'ne geçerek dua eden Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'na vatandaşların yakın ilgisi dikkati çekti. Beyaz şapka giymiş bir kadının kendisini öpmek istemesine izin veren İhsanoğlu, türbe ve camiye dua etmeyen gelen bir çok kadının da elini öpmek istemesine izin vermeyerek tokalaştı. Basın mensuplarının yoğun ilgisi sonucu zaman zaman cami bahçesindeki vatandaşlar meydana gelen izdiham nedeniyle zor anlar yaşarken İhsanoğlu, gazetecileri ikaz etti. Vatandaşlarla selfie ve hatıra fotoğrafı da çektiren İhsanoğlu, daha sonra bir kafeteryada dinlendikten sonra günlük programına devam etmek için Hacı Bayram Camisi avlusundan ayrıldı.

İHSANOĞLU, KESK'İ ZİYARET ETTİ

Ekmeleddin İhsanoğlu, KESK Genel Başkanı Lami Özgen'i konfederasyon genel merkezinde ziyaret etti. Görüşmenin ardından açıklama yapan İhsanoğlu, "Türkiye'de eski vesayetlere son vermek isterken yeni vesayetlerin kurulmasını kimse istemiyor. Anayasal sistemin, rejimin hürriyet, adalet ve insan hakları temeli üzerinde, özellikle emekçilerin haklarının sağlanması ve onların insanca, adil düzen içinde yaşamaları, Türkiye'de asgari ücretin yükselmesi, emeğin karşılığının verilmesi ve gördüğümüz sıkıntıların giderilmesi hususunda Türkiye'nin çok daha mesafeler kaydetmesi lazım geldiğine inanıyorum" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı adayının ülkenin temel sorunlarını eşitlik, özgürlük, barış, kardeşlik ve demokrasi bağlamında görüp ele
alabilmesi gerektiğini belirten Lami Özgen, adayın aynı zamanda ülkenin demokratikleşmesini hedeflemesi gerektiğini söyledi

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2014, 16:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner322

banner326

banner327