Ekmeleddin'den Gülen'e övgüler

Cumhurbaşkanı çatı adayı İhsanoğlu, Türkçe olimpiyatlarının yurt dışında yapılmasıyla ilgili olarak "çok ayıp" ifadelerini kullandı.

Ekmeleddin'den Gülen'e övgüler

Fethullah Gülen Cemaat'in de büyük katkısıyla çatı aday olarak Cumhurbaşkanlığına aday gösterilen Ekmeleddin İhsanoğlu Türkçe Olimpiyatları'na övgüler yağdırdı.

"YURT DIŞINDA YAPILMASI ÇOK AYIP"

Çıkarılan engellemeler yüzünden Türkçe Olimpiyatları’nın yurtdışında yapılmasını ‘çok ayıp’ bulduğunu belirten İhsanoğlu, yurtdışındaki Türk okulları için de "Türkiye’nin yüz akı” ifadesini kullandı.

GÜLEN OKULLARINA ÖVGÜLER YAĞDIRDI

Kurulduğu günden itibaren değişik vesilelerle bu okulları ziyaret ettiğini kaydeden İhsanoğlu, şöyle konuştu: “Ben bu okulların Orta Asya’dan Endonezya’ya, Tataristan’dan Senegal’e kadar olan örneklerini gördüm. Ve bu ülkelerde devlet adamlarının idarecilerin toplumun nasıl müspet bir şekilde baktığını, değerlendirdiğini yakından biliyorum. Bu okullarda bulundukları ülkelere karşı yanlış bir şey olsaydı, hiç kimse bunları bir gün bile barındırmazdı. Ayrıca şimdiye kadar bu okullar Türkiye’ye karşı müspet alakanın uyandırılması, Türk sevgisinin aşılanması ve Türkiye’nin milli menfaatlerine hizmet edilmesi dışında bir şeyin ortaya geldiğini ben şahsen bilmiyorum. Bu okulların menfi faaliyetlerine dair ispatlanmış bir durum varsa, bunun kamuoyuna açıklanması lazım."

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2014, 16:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327