Elazığ’da 450 Öğrenciye Ağız Ve Diş Sağlığı Eğitimi Verildi

Elazığ Halk Sağlığı Müdürlüğü Toplum Sağlığı Hizmetleri Şubesi tarafından yürütülen koruyucu ağız ve diş sağlığı flor uygulamaları kapsamında okullarda 450 öğrenciye eğitim verildi.Elazığ Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından...

Elazığ’da 450 Öğrenciye Ağız Ve Diş Sağlığı Eğitimi Verildi
Elazığ Halk Sağlığı Müdürlüğü Toplum Sağlığı Hizmetleri Şubesi tarafından yürütülen koruyucu ağız ve diş sağlığı flor uygulamaları kapsamında okullarda 450 öğrenciye eğitim verildi.
Elazığ Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından yürütülen koruyucu ağız ve diş sağlığı uygulamaları kapsamında “Fırçalar Çantada Dişler Yolunda” projesi 2014-2015 eğitim ve öğretim döneminde tekrar uygulanmaya başlandı. Proje kapsamında bir hafta içerisinde Elazığ Belediye Anaokulu, 75. Yıl Anaokulu, Balakgazi Anaokulu ve Atatürk Anaokulu’nda öğrenim gören 450 öğrenciye koruyucu ağız ve diş sağlığı flor uygulama eğitimi verilerek diş fırçası dağıtıldı. Bu yıl 3 bin öğrenciye koruyucu ağız ve diş sağlığı flor uygulama eğitimi verip diş fırçası dağıtmayı planladıkları öğrenci sayısının 20 bin civarında olduğunu belirten Halk Sağlığı Müdürü İbrahim Halil Akkuş, "Flor jel uygulaması ise bu yıl 1. ve 2. sınıf öğrencilerin kapsayacak şekilde planlandı. 13 bin şehir merkezi, 7 bin ilçe olmak üzere yaklaşık 20 bin öğrencinin bu uygulama kapsamında dişlerine flor jel uygulaması yapılacaktır. Uygulama müdürlüğümüz görevlileri ile birlikte Fırat Üniversitesi Sağlık Yüksek Okulu Hemşirelik Bölümü 3. ve 4. sınıf öğrencileri ile birlikte yürütülüyor. Ana sınıflarına giden sağlık ekipleri ilk olarak çocuklara diş fırçalama eğitimi veriyorlar. Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından temin edilen diş fırçalarını dağıtıyorlar. Eğitim sonrasında ilk olarak normal fırçalama işlemi yaptırılarak diş temizliği yaptırılıyor. Son olarak da flor vernik dişlere uygulanıyor" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327