Elma yatak odanızı canlandırıyor

Bilim adamlarının kadınlar üzerinde yaptığı araştırmaya göre düzenli elma tüketen kadınların cinsellikten daha çok zevk aldığı ortaya çıktı. Elmada bulunan polypenol ve antioksidan cinselliği olumlu yönde etkiliyor.

Elma yatak odanızı canlandırıyor

Daha önce yapılan araştırmalarda elmanın cilt sağlığına iyi geldiğini söyleyen uzmanlar şimide elmanın yeni bir yönünü keşfetti. Bilim insanları elmanın kadın cinselliği üzerindeki olumlu etkisinin bu meyvenin kırmzı şarap ve çikolata gibi bolca polypenol ve antioksidan içermesine bağlı olabileceğini belirtti. Uzmanlar bu maddelerin genital organlara olan kan akışını hızlandırdığını ve bu sayede de cinsellikten daha fazla zevk alınmasını sağladığını söyledi.

ARAŞTIRMA UMUT VERİCİ

Araştırmacılar ayrıca elmada philoridzin adı verilen bir kimyasalın da bulunduğunu ve bu kimyasalın kadın cinselliğine önemli yarar sağladığını belirtti. Uzmanlar araştırmanın görece küçük bir denek grubu üzerinde yapıldığını belirtti ancak yine de elde edilen sonuçların oldukça dikkat çekici olduğunu söyledi. Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2014, 10:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327